Haber Detayı
10 Ocak 2020 - Cuma 13:42
 
ANASTASİADİS, SPEHAR İLE GÖRÜŞTÜ
Lefkoşa, 9 Ocak 20 (T.A.K): Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasidis bugün BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar ile bir araya geldi.
KIBRIS Haberi
ANASTASİADİS, SPEHAR İLE GÖRÜŞTÜ

Rum haber kaynaklarına göre, Anastasiadis, BM Güvenlik Konseyi’nde, UNFICYP’in görev süresinin uzatılmasına iliÅŸkin görüşmeler ışığında, Spehar ile gerçekleÅŸtirdiÄŸi görüşmeyi “yararlı ve yapıcı” olarak nitelendirdi. 
Anastasiadis, Güvenlik Konseyi’nin altı aylık raporunda, Ada’daki Barış Gücü’nün kalmasını haklı gösterecek tüm olayların dahil olması temennisinde de bulundu.
BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar ise yaptığı açıklamada, ABD’de, gerek ABD DışiÅŸleri Bakanlığı, gerekse BM yetkilileriyle yapacağı temaslar konusunda Anastasiadis’e bilgi verdiÄŸini söyledi. 
Berlin’deki üçlü görüşmenin ardından Kıbrıs sorununda yeni bir ÅŸey olup olmadığı sorusuna ise Spehar olumsuz yanıt verdi.  
Spehar ayrıca BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in Kıbrıs için görevlendirdiÄŸi geçici özel danışmanı Jane Holl Lute’un Kıbrıs’a yeni bir ziyaretinin planlanmadığını da ifade etti. 

Kaynak: (TAK) - TAK Ajansı Editör: Son Haber Kıbrıs
Yorumlar
Haber Yazılımı