Haber Detayı
08 Ocak 2020 - Çarşamba 15:50
 
BAŞBAKAN TATAR, GÜZELYURT VE ÇEVRESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU
Lefkoşa, 8 Ocak 20 (T.A.K.): Başbakan Ersin Tatar, aşırı yağışlar nedeniyle su taşkınları yaşanan Güzelyurt ve çevresinde incelemelerde bulundu.
KIBRIS Haberi
BAŞBAKAN TATAR, GÜZELYURT VE ÇEVRESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

BRT’nin haberine göre, Tatar, sırasıyla Güzelyurt Barajı, Taşpınar kapanan yol ve Yeşilyurt’taki patlayan derivasyon kanalı bölgelerine gitti. Tatar, yetkililerden yaşanan sıkıntılarla ilgili bilgi aldı.

Başbakan Ersin Tatar, aşırı yağışların devam ettiğine ve birçok bölgenin yağışlardan etkilendiğine işaret etti.

Tatar, Doğancı, Yeşilyurt ve Taşpınar bölgelerinin de yağışlardan etkilendiğini belirterek, duyarlılık ve hassasiyet içinde imkanlar çerçevesinde büyük sıkıntılar yaşanmaması için gerekli tedbirleri alan tüm ilgililere teşekkür etti.

Bölgede gözlem yapma şansı bulduğunu kaydeden Tatar, derivasyon ve gölet çalışmalarının gözden geçirilmesi gibi bölgede yapılması gereken yatırımlar bulunduğunu söyledi.

Başbakan Tatar, sık sık devam eden yağışların bir bakımdan da bereket getirdiğine dikkati çekerek, yağışların su altı rezervlerin yükselmesi, tarım ve narenciye için önemli olduğunu ifade etti.

Tedbirlerin alınıp yağışların getirdiği su kaynaklarının iyice korunması ve yaşananlardan ders alınması gerektiğine vurgu yapan Tatar, devletin her noktada kendi sorumluluklarının bilincinde kaynaklarını en iyi şeklide değerlendirip gerekli tedbirleri almak için çalıştığını belirtti.

Kaynak: (NTV) - NTV Editör: Son Haber Kıbrıs
Yorumlar
Haber Yazılımı