Haber Detayı
10 Mart 2020 - Salı 15:21
 
CUMHURBAŞKANI AKINCI: “PANİK YAPMAYA DEĞİL, AMA TEDBİR ALMAYA GEREK VARDIR”
“HEPİMİZİN RİSKTEN KORUNMAK İÇİN ALMAMIZ GEREKEN ÖNLEMLER VAR.GEREKMEDİKÇE KALABALIK ORTAMLARA GİRİLMEMESİ DE ÖNEMLİ BİR TEDBİRDİR” SENFONİ ORKESTRASININ CUMA AKŞAMKİ KONSERİ YAPILMAYACAK; SEÇİM ÇALIŞMALARI ÇERÇEVESİNDE YÜRÜTÜLEN KAPALI ALAN ETKİNLİKLERİ DE ASKIYA ALINDI
SAĞLIK Haberi
CUMHURBAŞKANI AKINCI: “PANİK YAPMAYA DEĞİL, AMA TEDBİR ALMAYA GEREK VARDIR”

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, ülkede de korona virüsü görülmesinin ardından, Dünya Sağlık Örgütü’nün açıkladığı koruyucu önlemler ışığında ülkede önleyici adımların hızlı şekilde atılması gereken bir aşamada olunduğuna işaret ederek, “Kuşkusuz panik yapmaya değil, ama tedbir almaya gerek vardır” dedi.

Herkesin, riskten korunmak için alması gereken önlemler de bulunduğuna dikkat çeken Akıncı,  virüsün bulaşma riskini azaltmak ve korunmak için genel temizlik önlemlerinin titizlikle uygulanması gerektiğini; özellikle gerekmedikçe kalabalık ortamlara girilmemesinin de önemli bir tedbir olduğunu vurguladı.

“GENEL TEMİZLİK ÖNLEMLERİNİ TİTİZLİKLE UYGULAMALIYIZ” 

Akıncı, konuyla ilgili yazılı açıklamasında şunları kaydetti:

“Dünyayı tehdit eden korona virüs salgınına karşı alınan önlemler devam ederken, ülkemizde de ilk korona virüsü bir turistte saptandı. Dünya Sağlık Örgütü’nün açıkladığı koruyucu önlemler ışığında ülkemizde önleyici adımların hızlı şekilde atılması gereken bir aşamadayız. Bunların yanı sıra, hepimizin riskten korunmak için almamız gereken önlemler de var. 

Virüsün bulaşma riskini azaltmak ve kendimizi korumak için genel temizlik önlemlerini titizlikle uygulamalıyız. 

Özellikle gerekmedikçe kalabalık ortamlara girilmemesi de önemli bir tedbirdir.”

SENFONİ ORKESTRASININ CUMA AKŞAMKİ KONSERİ YAPILMAYACAK

Cumhurbaşkanı Akıncı, bu çerçevede, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasının 13 Mart Cuma akşamı yer alacak konserinin yapılmayacağını belirtti.

SEÇİM ÇALIŞMALARI ÇERÇEVESİNDE YÜRÜTÜLEN KAPALI ALAN ETKİNLİKLERİ DE ASKIYA ALINDI

“Bunun yanı sıra seçim çalışmaları kapsamında yürüttüğümüz kapalı alan etkinliklerimizi askıya almaya karar verdim. Yakın zamanda yapılması planlanan salon toplantıları ile dayanışma yemeği ertelenmiştir” diyen Akıncı, gelişmeler çerçevesinde yeni düzenlemeleri halkla paylaşmaya devam edeceklerini kaydetti.

Akıncı, “Kuşkusuz panik yapmaya değil, ama tedbir almaya gerek vardır. Halkımızın sağlığı için alınması gereken tüm önlemler konusunda sorumluluk ve hassasiyetle hareket edeceğinden kuşkum yoktur” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (TAK) - TAK Ajansı Editör: Son Haber Kıbrıs
Yorumlar
Haber Yazılımı