Haber Detayı
12 Mart 2020 - Perşembe 18:33
 
FİNAL ÜNİVERSİTESİ’NDE KORONAVİRÜSE KARŞI TEDBİRLER ALINDI
Final Üniversitesi, dünya genelinde “Koronavirüs” olarak bilinen Covid-19 salgını ile ilgili alınan önlemlere ek olarak tedbirler aldığını açıkladı.
SAĞLIK Haberi
FİNAL ÜNİVERSİTESİ’NDE KORONAVİRÜSE KARŞI TEDBİRLER ALINDI

 

Üniversiteden yapılan açıklamada, “KKTC Hükümetinin eğitime ara vermiş olduğu süreç boyunca Üniversite kampüsü ve yaşam alanlarında dezenfekte işlemleri devam ediyor; hastalığın önlenmesindeki kişisel tedbirler konusunda bilgilendirmeler yapılıyor. Üniversiteye tüm girişler, kayıt döneminden itibaren, termal kameralar ile takip ediliyor. Ayrıca salgın nedeniyle eğitime ara verilmesi kararının açıklanmasının ardından mevcut altyapıdan faydalanarak online eğitim sistemi sayesinde, Final Üniversitesi öğrencilerinin derslerine kesintisiz devam edebilmeleri sağlanıyor” denildi.

Açıklamada şunlar da kaydedildi:

“Final Üniversitesi Çatalköy kampüsü ile öğrencilerin yaşam alanları olan yurtlarda Covid-19 virüsüne karşı kapsamlı dezenfekte işlemleri sürüyor. Final Üniversitesi öğrencilerine bireysel temizlik konusunda farkındalıklarını arttıracak bilgilendirmeler yapılıyor. Virüsün ülkemizde tespit edilmesinden önce başlanan ve enfeksiyonun KKTC’de de görülmesinin ardından genişletilen dezenfekte işlemleri kapsamında tüm derslikler, kütüphaneler, kantinler, yemekhaneler, yurtların tamamı ve servis araçları özel malzemeler ile temizleniyor. Kapsamlı dezenfekte işlemlerinin yanı sıra, yurtlarda dışarıya çıkma ihtiyacının azaltılması amacıyla, üç öğün yemek servisi sağlanıyor ve acil ihtiyaçların giderilebileceği geçici mini marketler kuruluyor.

Final Üniversitesi mevcut altyapısından faydalanarak, online eğitim sistemi sayesinde uzaktan eğitim sistemi ile eğitimlere ara vermeden devam ediliyor. Uzaktan eğitimler, Üniversite’nin LMS sistemi üzerinden gerçekleştiriliyor. Akademisyenlerin ve öğrencilerin sisteme kayıt yaparak giriş yapmasının ardından gerçekleşecek uzaktan eğitim sürecinde öğrenciler derslere erişim, bilgi alma, ödev yapma, iletişim kurma gibi tüm işlemlerini yapabilecek.”

Kaynak: (TAK) - TAK Ajansı Editör: Son Haber Kıbrıs
Yorumlar
Haber Yazılımı