Haber Detayı
04 Kasım 2019 - Pazartesi 07:23
 
Hadise Kıbrıs'ta Erdoğanʹı Övdü
DÜNYA Haberi
Hadise Kıbrıs'ta Erdoğanʹı Övdü

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetiʹnin (KKTC) Gazimağusa kentinde, Dünya Uluslararası Pediatri Kurumu (IPA) Dış İlişkiler Direktörü Kerem Hasanoğluʹnun ev sahipliğinde, 63ʹüncü Türkiye Milli Pediatri Kongresi düzenlendi. Etkinlikte sahne alan ve 2 yıldır mülteci çocuklara sahip çıkan Hadise, Erdoğanʹa övgü yağdırdı.

ʹDÜNYANIN HİÇBİR ÜLKESİ TÜRKİYE KADAR DUYARLI DEĞİLʹ

Gazimağusaʹda, 63ʹüncü Türkiye Milli Pediatri Kongresi gerçekleştirildi. IPA Dış İlişkiler Direktörü Kerem Hasanoğluʹnun ev sahipliğindeki kongrede, mülteci çocuklar konusu konuşuldu. Kongrede hitap eden Kerem Hasanoğlu, dünyanın hiçbir ülkesinin, mülteciler konusunda Türkiye kadar duyarlı olmadığını ve bu kadar çok çocuğa bakamayacağını söyledi.

ʹCUMHURBAŞKANIMIZI TAKDİR EDİYORUMʹ

63ʹüncü Türkiye Milli Pediatri Kongresiʹnde şarkıcı Hadise de konser verdi. Türkiyeʹde yaşayan Suriyeli mülteci çocuklarla ilgili konuşan Hadise, ʹMülteciler konusunda Sayın Cumhurbaşkanımızı çok takdir ediyorum; çünkü hiç kimse bu yavrucaklara sahip çıkmazken, Sayın Cumhurbaşkanımız sahip çıktı. Bu çok önemli. Türkiye, ten rengine, nereden geldiklerine bakmadan onlara kollarını açtı. Onlara sahip çıkmak, gerçekten gurur duyulacak bir şey. Bu konuda bize tepki gösteren ülkeler de çok fazla konuşmasınlar. Bizi takdir etsinler, alkışlasınlar sadece. Biz ülke olarak onlara aile oluyoruz. Tabi yolumuz uzun. Bu çocukların eğitimi, barınması, beslenmesi var. Bunların geleceğini kimse düşünmüyor ama bir tek Türkiye düşünüyor. İşte bu yüzden ben ülkemle gurur duyuyorumʹ dedi.

ʹHADİSE, TÜM ÇALIŞMALARIMIZA DESTEK VERİYORʹ

Hadiseʹnin mülteci çocuklarla yakından ilgilendiğini belirten Kerem Hasanoğlu, birçok çocuğa da ablalık yaptığını belirterek, ʹKimse bilmiyor; ama Hadise hanım, yaklaşık 2 senedir Türkiyeʹdeki kurumumuzun çocuklarla ilgili tüm çalışmalarına arka planda destek veriyor. Dünya çocukları için manevi ablalık yapıyorʹ diye konuştu.

Kaynak: (Arşiv) - Son Haber Kıbrıs Editör: Arşiv Haber
Yorumlar
Haber Yazılımı