Haber Detayı
02 Mart 2020 - Pazartesi 13:47
 
İran'da corona virüs nedeniyle ölenlerin sayısı yükseliyor
Corona virüs dünya genelinde can almaya devam ediyor. Dünya genelinde vaka sayısı 90 bine yaklaşırken, 3058 kişi corona virüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Endonezya’da ilk kez 2 kişide yeni tip corona virüs (Covid-19) vakasına rastlandı. İran'da Hameney'e yakın konsey üyesi virüs nedeiyle yaşamını yitirdi. Diğer tarftan, İran'da corona virüs nedeniyle 12 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle ölü sayısı 66'ya, vaka sayısı 1501'e yükseldi. ABD’de ikinci ölüm gerçekleşirken, New York’ta salgına karşı önlem almak isteyenler temel ihtiyaç malzemeleri için marketlere akın ediyor. İşte corona virüste son durum...
DÜNYA Haberi
İran'da corona virüs nedeniyle ölenlerin sayısı yükseliyor

Endonezya’da ilk kez 2 kişide yeni tip corona virüs (Covid-19) vakasına rastlandı.

Devlet Başkanı Joko Widodo, yaptığı açıklamada, 64 yaşındaki bir kadın ve 31 yaşındaki kızına Covid-19 tespit edildiğini açıkladı.

Widodo, anne ve kızın, ay başında Endonezya’yı ziyaret ettikten sonra 27 Şubat’ta Malezya’da test sonuçları pozitif çıkan bir Japon vatandaşıyla temas halinde olduğunu öğrendiklerini ifade etti.

Joko Widodo, Sağlık Bakanlığının test sonuçlarına göre ülkenin ilk Covid-19 vakaları olan anne ve kızın tedavi altına alındığını kaydetti.

Kaynak: (NTV) - NTV Editör: Son Haber Kıbrıs
Yorumlar
Haber Yazılımı