Haber Detayı
03 Ocak 2015 - Cumartesi 10:53
 
İrlandalı sanatçı Bono bir daha gitar çalamayabilir
Geçirdiği bisiklet kazası sonucu kolu çeşitli yerlerden kırılan İrlandalı ünlü müzik grubu U2’nun solisti Bono,
ARŞİV Haberi
İrlandalı sanatçı Bono bir daha gitar çalamayabilir

İrlandalı ünlü müzik grubu U2’nun solisti Bono, Kasım ayında New York'ta geçirdiği ve kolunu altı yerden kırdığı bisiklet kazasının ardından bir daha hiç gitar çalamayabileceğini söyledi.

HAREKETLERİ KISITLANDI

Grubun internet sitesinde 2014'ü değerlendiren bir yazı yayınlayan Bono, "korkunç kaza" olarak tanımladığı olaydan bu yana rahat hareket edemediğini söyledi. Bono bununla birlikte U2'nun 2015 turnesi öncesinde tam olarak iyileşmek için elinden geleni yaptığını belirtti.

"ARTIK DİRSEĞİM TİTANYUMDAN"

54 yaşındaki İrlandalı sanatçı kazada hem kolunu kırmış; hem de el tarak kemiğini, kürek kemiğini ve göz çukurunu çatlatmıştı. Bono hayranlarına hitaben yazdığı yazıda, "Artık dirseğim titanyumdan" dedi.

"BİR DAHA ÇALAMAYABİLİRİM"

İyileşme sürecinin "Tahmin ettiğinden daha zor" geçtiğini belirten Bono, "Size bu satırları yazarken bir daha gitar çalıp çalamayacağımı bilmiyorum" ifadelerini kullandı.

Kazanın ardından Bono'nun yatırıldığı hastaneden "Çok yüksek hızla giderken başka bir bisikletliyle çarpışmış" açıklaması gelmişti.

"ZAMANIMI ŞARKI MIRILDANARAK GEÇİRECEĞİM"

Bono iyileşmeye odaklanabilmek için 2015'in ilk yarısı için planlanan tüm etkinlik katılımlarını iptal ettiğini açıkladı ve "Zamanı kendi kendime şarkılar mırıldanarak geçireceğim" dedi.

Kaynak: (Arşiv) - Son Haber Kıbrıs Editör: Arşiv Haber
Yorumlar
Haber Yazılımı