Haber Detayı
26 Haziran 2020 - Cuma 09:59
 
İşte corona virüste ikinci dalga ihtimali en yüksek 10 ülke
İngiltere'nin önde gelen eğitim kurumlarından Oxford Üniversitesi, corona virüste (COVID-19) ikinci dalga ihtimali en yüksek 10 ülkeyi açıkladı.
SAĞLIK Haberi
İşte corona virüste ikinci dalga ihtimali en yüksek 10 ülke

İlk olarak 2019'un son günlerinde Çin'in  Wuhan kentinde ortaya çıkan corona virüs (COVID-19) Dünya genelinde milyonlarca kişiyi etkilemiş durumda. 

 

İşte corona virüste ikinci dalga ihtimali en yüksek 10 ülke (Oxford Üniversitesi açıkladı) - 2

Neredeyse gezegenimizdeki her ülkede ölüme neden olan salgına karşı alınan önlemler ise pek çok bölgede gevşetilmiş durumda. 

 

İşte corona virüste ikinci dalga ihtimali en yüksek 10 ülke (Oxford Üniversitesi açıkladı) - 3

Pek çok ülkenin geçtiğimiz aylarda salgına karşı aldığı önlemlerin bir kısmını gevşetmesi corona virüsün bir ikinci dalgaya neden olup olmayacağını tartışmaya açtı. 

 

İşte corona virüste ikinci dalga ihtimali en yüksek 10 ülke (Oxford Üniversitesi açıkladı) - 4

İngiltere'nin önde gelen eğitim kurumlarından Oxford Üniversitesi, corona virüste (COVID-19) ikinci dalga ihtimali en yüksek 10 ülkeyi açıkladı. 

 

İşte corona virüste ikinci dalga ihtimali en yüksek 10 ülke (Oxford Üniversitesi açıkladı) - 5

Bu açıklamaya göre koronavirüs pandemisinde  ikinci dalganın yaşanma ihtimalinin en yüksek olduğu 10 ülke sırasıyla; Almanya, Ukrayna, ABD, İsviçre, Bangladeş, Fransa, İsveç, İran, Endonezya ve Suudi Arabistan oldu. 

 

İşte corona virüste ikinci dalga ihtimali en yüksek 10 ülke (Oxford Üniversitesi açıkladı) - 6

İngiliz The Guardian gazetesinde yer alan habere göre, Oxford Üniversitesi, bu sonuçlara 45 ülke ve 25 bin vaka üzerinde yaptığı araştırma ile ulaştı. 

 

İşte corona virüste ikinci dalga ihtimali en yüksek 10 ülke (Oxford Üniversitesi açıkladı) - 7

Türkiye, Belçika, Kanada, Polonya, Pakistan, BAE, Belarus, İtalya, İspanya, Singapur ve Hollanda ise tedbirlerin gevşetilmesine rağmen vaka sayılarında büyük artışların görülmediği ülkeler olarak gösterildi.
Kaynak: (NTV) - NTV Editör: Son Haber Kıbrıs
Yorumlar
Haber Yazılımı