Haber Detayı
18 Kasım 2019 - Pazartesi 10:03
 
SAHTE KİMLİK OPERASYONU!
Beş ilde düzenlenen İstanbul merkezli sahte kimlik operasyonunda yaklaşık 2 milyon değerinde ticari taksi plakasının satımı engellendi. Operasyonda 14 şüpheli tutuklanırken çok sayıda sahte kimlik ve belge ele geçirildi.
TÜRKİYE Haberi
SAHTE KİMLİK OPERASYONU!

İstanbul merkezli 5 ilde sahte kimlik belgeleriyle başkaları adına bankalardan kredi çekerek dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 21 şüpheliden 14'ü tutuklandı.

İstanbul ekipleri, sahte kimliklerle bankalardan hesap açtırıp kredi çeken suç örgütüne yönelik çalışma başlattı.

Teknik ve fiziki takibin ardından 12 Kasım'da İstanbulBursaSamsunKütahya ve Tekirdağ’da belirlenen adreslere eş zamanlı baskın düzenlendi.

Operasyonda 21 şüpheli gözaltına alınırken adreslerde yapılan aramada eski tip 121 erkek nüfus cüzdan kağıdı, üzerinde kişi bilgileri ve fotoğraf bulunmayan eski tip 53 sahte sürücü belgesi kağıdı ile birlikte çeşitli kategoride farklı üniversite, bakanlık, kurum ve kişiler adına düzenlenmiş sahte belgeden oluşan evrak, kaşe ve damgalar ile çok sayıda telefon, hard disk ve hafıza kartları ele geçirildi.

35 EYLEMDEN 194 BİN LİRA 

Suç örgütünün düzenledikleri sahte kimliklerle bankalardan hesap açtırdıkları ve kredi çektikleri, GSM operatörlerinden hat açtırdıkları ve sahte vekaletname ile vatandaşların gayrimenkul ve ticari değerleri üçüncü kişilere devretmeye çalıştıkları tespit edildi.

Kaynak: (NTV) - NTV Editör: Son Haber Kıbrıs
Yorumlar
Haber Yazılımı