Haber Detayı
12 Kasım 2019 - Salı 10:49
 
SANATTA 51 YIL
15 KASIM CUMHURİYET BAYRAMI NEDENİYLE 43 SANATÇININ ESERLERİNDEN OLUŞAN “CUMHURİYET SERGİSİ” İLE KIBRISLI TÜRK SANATÇI ÖZDEN SELENGE’NİN “SANATTA 51 YIL” ADLI KİŞİSEL SERGİSİ 14 KASIM’DA YDÜ’DE…
SANAT Haberi
SANATTA 51 YIL

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 36’ncı kuruluş yıldönümünün kutlanacağı 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında, “Cumhuriyet Sergisi” ile Kıbrıslı Türk Sanatçı Özden Selenge’nin “Sanatta 51 Yıl” adlı kişisel sergisinin, 14 Kasım’da Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu tarafından açılacağı belirtildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden verilen bilgiye göre, Yakın Doğu Üniversitesi İrfan Günsel Kongre Merkezi Sergi Salonu’nda gerçekleştirilecek olan “Cumhuriyet Sergisi” ve sanatçı Özden Selenge’nin “Sanatta 51 Yıl” isimli kişisel sergisi, 14 Kasım Perşembe günü saat 08.30’da açılacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Erdal Aygenç küratörlüğünde gerçekleştirilecek olan sergide, 43 sanatçının farklı tekniklerle hazırladığı 116 eseri sergilenecek. Sergi; resim, heykel, seramik, baskı resim ve fotoğraf gibi eserlerden oluşacak.

Kaynak: (TAK) - TAK Ajansı Editör: Son Haber Kıbrıs
Yorumlar
Haber Yazılımı