Haber Detayı
24 Aralık 2014 - Çarşamba 19:25
 
Sivas'ta üçüzlerin Recep Tayyip Erdoğan kimlikleri çıktı
Sivas'ta üç hafta önce üçüz bebekleri olan ve isimlerini Recep, Tayyip, Erdoğan koyan Kemal-Dilek Akıncı çifti, çocuklarının kimliklerini çıkardı.
ARŞİV Haberi
Sivas'ta üçüzlerin Recep Tayyip Erdoğan kimlikleri çıktı

2006 yılında evlenen ekmek fırınında işçi olarak çalışan Kemal Akıncı ile ev hanımı eşi Dilek Akıncı'nın aynı yıl Hilal adını verdikleri kız çocukları dünyaya geldi. Ardından ikinci çocuk isteyen çiftin bu isteği gerçekleşmedi. Bunun üzerine çift Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne başvurdu.

AŞI TEDAVİSİYLE HAMİLE KALDI

Dilek Akıncı, aşı tedavisi başarılı olunca hamile kaldı, üç hafta önce de Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde üçüz bebek dünyaya getirdi. Aile, üçü de erkek doğan bebeklerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan isim ve soyismini verdi. Bir süre yenidoğan yoğun bakım ünitesinde tedavi gördükten sonra taburcu edilen üçüzlere geçtiğimiz hafta kimlik çıkarıldı.


"SEVDİĞİMİZ İÇİN BU İSİMLERİ KOYDUK"

Anne Akıncı, daha önceden bir kızının olduğunu ancak üçüz bebek sahibi olmanın daha farklı olduğunu belirterek "Allah herkese nasip etsin, güzel bir şey. Anneliği tattım ama bu üçüz çok farklı bir şey. Cumhurbaşkanımızın adını koyduk. Onun için özel oldu bebeklerimiz. İlgi çok yoğun. Uğur getirmesi için, çocuklarımızın cumhurbaşkanımız gibi iyi yerlerde görmek için ve sevdiğimiz için bu isimleri koyduk" dedi.

ÜÇÜZLERİ İÇİN DESTEK BEKLİYOR

Üçüzlerin bakımının zor olduğunu belirterek Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan destek isteyen Akıncı, "Yetişmekte zorlanıyoruz, 3'ü bir anda ağlıyor, 3'ü bir anda acıkıyor. Bunun için zor oluyor. Babaları işi nedeniyle il dışında. Burada bir iş ayarlansa çok çok iyi olacak. Bebeklerin yanında olur en azından. Cumhurbaşkanımızın adaşlarına destek olmasını bekliyoruz. Desteklerini esirgemez inşallah" dedi.

Kaynak: (Arşiv) - Son Haber Kıbrıs Editör: Arşiv Haber
Yorumlar
Haber Yazılımı