Haber Detayı
14 Aralık 2014 - Pazar 12:33
 
Yılbaşına kadar alınmayan ehliyetler geçersiz sayılacak
Sertifika almaya hak kazanan ancak bunu sürücü belgesine dönüştürmeyenler, yılbaşına kadar ehliyetlerini almazsa yeniden sınava girmek zorunda kalacak.
ARŞİV Haberi
Yılbaşına kadar alınmayan ehliyetler geçersiz sayılacak

Sürücü adaylarına yeni yıl uyarısı geldi. Türkiye Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Konfederasyonu (TUSEKON) Genel Başkanı İsmail Yılmaz, sürücü belgesi sertifikası alanlara, yılbaşına kadar sürücü belgesi almaları uyarısında bulundu. Sertifikalı sürücü belgelerinin yeni yılla birlikte geçersiz olacağını bildiren Yılmaz, ay sonuna kadar belgelerin değiştirilmesi gerektiğini dile getirdi.

1.7 MİLYONA UYARI

Yılmaz, şöyle konuştu: "Sürücü kurslarına giderek sertifika almaya hak kazanan ancak bunu sürücü belgesine dönüştürmeyenlerin, 2015 yılına girmeden mutlaka belgeye dönüştürmeleri gerekiyor. Aksi takdirde belgeleri iptal olacak. Sertifikaların sürücü belgesine dönüştürülmesi için verilen 2 yıllık süre 2015 yılında doluyor. Dolayısıyla vatandaşların mağdur olmaması için Aralık ayı sonuna kadar mutlaka belgelerini almalarını öneriyorum."

Yeni yıla girmeden önce bunu yapmayanların tekrar sürücü kurslarına kayıt olarak yeniden sınavlara girmeleri gerektiğini belirten TUSEKON Başkanı Yılmaz, şöyle devam etti: "Bu da hem zaman hem de maddi kayba neden olacak. Türkiye genelinde 3 bin 450 sürücü kursu bulunuyor. Her sürücü kursunda ortalama 500 sertifikalı sürücü adayının olduğu düşünülürse 1 milyon 725 bin kişinin sürücü belgesi tehlikede demektir."

Kaynak: (Arşiv) - Son Haber Kıbrıs Editör: Arşiv Haber
Yorumlar
Haber Yazılımı