Kıbrıs

199 ve İtfaiye Hatları Kullanılamaz Hale Geliyor

Lefkoşa’da İtfaiye Hattı Yarın Çalışmayacak!

Yarın, Lefkoşa’da yapılacak olan telefon hatlarındaki çalışmalar nedeniyle “Alo 199 İtfaiye” hattı geçici olarak devre dışı kalacak. Polis Basın Subaylığı tarafından açıklanan bilgilere göre, çalışmalar sırasında Lefkoşa İtfaiye Şubesi’ne 0548 811 3504 numaralı hattan ulaşılabilecek.

İtfaiye hattının geçici olarak devre dışı kalacak olması nedeniyle vatandaşların gerekli önlemleri almaları ve acil durumlarda alternatif numaraları kullanmaları önemlidir. Halkın sağlığı ve güvenliği için, yetkililerin hızlı bir şekilde müdahale etmeleri gerektiğinden, numaraların doğru ve kesintisiz bir şekilde çalışması hayati önem taşımaktadır.

Lefkoşa’da yapılacak olan çalışmaların saatleri ise 09.00-12.00 arasında olacak. Bu nedenle vatandaşların, olabilecek acil durumlarda hızlı bir şekilde yanıt verebilmeleri için alternatif numaraları da bilmesi gerekmektedir.

Vatandaşların güvenliği için çalışmaların gerekliliği anlaşılabilir bir durumdur. Fakat, bu gibi durumlarda alternatif numaraların işlevsel olmasıyla birlikte, halkın bilgilendirilmesi de büyük bir önem taşımaktadır.

Kaynak: https://brtk.net/2023/01/20/lefkosada-itfaiye-hatti-yarin-calismayacak/

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu