Türkiye

2023 MEB 45 bin öğretmen ataması ne zaman, başvuru şartları ve branş dağılımı belli oldu mu?

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde öğretmen olarak görev almak isteyen adayların heyecanla bekledikleri açıklama bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi. Erdoğan açıklamasında 45 bin öğretmen alımı yapılacağını duyurdu. İşte detaylar…

MEB 45 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI NE ZAMAN?

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında “Eğitim sistemimizin kalitesini artırmak, eğitim kadromuzu daha da güçlendirmek için 45 bin yeni öğretmen ataması yapacağız.” İfadelerini kullandı. Alım ilanının henüz yayınlanmaması nedeniyle atamaların hangi tarihte gerçekleşeceği henüz netlik kazanmadı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda 45 bin yeni öğretmen ataması yapılacağını duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan paylaşımında şu ifadelere yer verdi; “Sevgili vatandaşlarım, eğitim camiamızın değerli üyeleri, buradan sizlerle bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. Eğitim sistemimizin kalitesini artırmak, eğitim kadromuzu daha da güçlendirmek için 45 bin yeni öğretmen ataması yapacağız. Atanacak öğretmenlerimizi öncelikli olarak depremin yaralarını sarmak için afet bölgelerinde görevlendireceğiz. Tüm öğretmenlerimize, ailelerine, öğrencilerimize ve eğitim camiamıza hayırlı olsun.”

2023 ÖĞRETMEN ATAMALARI BRANŞ DAĞILIMI AÇIKLANDI MI?

Öğretmen atamaların 45 bin kişilik kadrodan hangi alana kaç alım yapılacağı henüz açıklanmadı. Ancak ilanın yayınlanmasının hemen ardından tarih ve branş dağılımı bilgilerinin de netleşmesi bekleniyor. Aynı şekilde ilanda adaylarda aranan başvuru şartları da duyurulacak.  Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “45 bin yeni öğretmen atama kararı ülkemize, milletimize ve eğitim camiamıza hayırlı olsun. Atama takvimi ve branş dağılımını en kısa sürede açıklayacağız.” ifadelerine yer verdi.

2023 Sınav gözetmen/görevli (ÖSYM-MEB) ücretleri ne kadar oldu?

2023 Sınav gözetmen/görevli (ÖSYM-MEB) ücretleri ne kadar oldu?

  

Pools Plus Cyprus


Kaynak Link: NTV/CNN

Bu Haber ACM Cyprus Yeni Teknolojiler Çalışması Kapsamında, OpenAI – ChatGPT Tarafından Sizin İçin (Türkçe veya İngilizce) Yeniden Yazıldı. Okumak İçin Sayfaya Devam Edin.

Yapay Zeka Yorumluyor

2023 MEB 45 bin öğretmen atamasının başvuru şartları ve branş dağılımı hala belli olmadı. Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, atama süreci için hazırlıkların devam ettiği belirtilirken, tam tarih ve diğer detayların henüz belli olmadığı ifade edildi.

Söz konusu atama süreci, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülecek ve öğretmen ihtiyacının karşılanması amaçlanacak. Bununla birlikte, atama yapılacak branşlar ve kontenjanlar, eğitim fakültelerinin bölüm başkanları, okul müdürleri ve diğer ilgili kişiler tarafından belirlenecek.

Atama sürecinin başlamasının ardından, ilgili adayların KPSS sonuçlarına göre başvuruları alınacak. Başvuru yapmak isteyen adayların, ilgili öğretmenlik branşında lisans veya önlisans düzeyinde bir eğitim almış olmaları gerekiyor. Bunun yanı sıra, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanacak olan şartnamelerde yer alan diğer başvuru koşullarına da uyum sağlamaları gerekiyor.

Atama süreci için belirlenecek olan branş dağılımı, Türkiye genelindeki öğretmen ihtiyacına bağlı olarak belirlenecek. Bununla birlikte, özellikle matematik, fen ve edebiyat öğretmenleri başta olmak üzere, diğer disiplinlerdeki öğretmenlik ihtiyacının da büyük ölçüde karşılanacağı tahmin ediliyor.

Sonuç olarak, 2023 MEB 45 bin öğretmen ataması ile ilgili detaylar henüz tam olarak belli olmamasına rağmen, başvuru süreci için KPSS sonuçlarına göre yapılacağı bilinmektedir. Atama süreci için hazırlıkların sürdüğü ve detayların en kısa sürede kamuoyuna duyurulacağı bekleniyor.

ACM Cyprus

Geleceği Yeniden Şekillendirebilmek İçin Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu