Teknoloji

3 ülkeden 2 milyar dolarlık UH-60M BLACKHAWK siparişi

İsveç, Avusturya ve Brezilya, Sikorsky UH-60M BLACKHAWK Genel Maksat Helikopteri tedariki için yaklaşık 2 milyar dolar tutarında sipariş verdi.

Edinilen bilgiye göre; İsveç’in siparişi, 900 milyon dolar bedel ile 12 adet helikopterin tedarikini kapsıyor. İsveç’in tedarik edeceği BLACKHAWK helikopterleri, oldukça dolu konfigürasyonda olacak. Satışa; AN/AAR-57 Birleşik Füze Uyarı Sistemi (CMWS), muhabere sistemleri, balistik koruma aksesuarları, hızlı halat çekme aleti, harici kurtarma vinçleri ve diğer birçok ekipman da dahil.

Avusturya da yine İsveç gibi 12 adet helikopter tedarik edecek. Ancak farklı konfigürasyondaki 12 adet BLACKHAWK, 1 milyar dolar bedele sahip. Avusturya’nın BLACKHAWK helikopterlerinin yanında; AN/AAR-57 Birleşik Füze Uyarı Sistemi (CMWS), H-764U Gömülü GPS/INS sistemi, Geliştirilmiş HUD ekranları, MX-10D elektro-optik sistem, muhabere sistemleri, balistik koruma aksesuarları, hızlı halat çekme aleti ve diğer birçok ekipman da dahil.

Brezilya ise 950 milyon dolar bedel ile 12 adet BLACKHAWK tedarik edecek. Tedarike, 34 adet T700-GE-701D Turboşaft motoru da dahil.


Kaynak: SavunmaSanayiST.com


&nbsp
Sarsılmaz

Kaynak

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu