Son Dakika

ABD Başkanı Joe Biden’ın doktoru açıkladı: Biyopsiyle alınan lezyonun kanserli hücre olduğu tespit edildi

ABD Başkanı Joe Biden’ın sağlık durumuyla ilgili açıklama geldi. Biden doktoru, O’Connor, biyopsiyle alınan lezyonun bazal hücreli karsinom adı verilen bir cilt kanseri türü olduğunu belirterek “Tüm kanserli doku başarıyla alındı.” ifadesini kullandı. Biyopsi bölgesinin etrafındaki alanın da elektrodesikasyon ile tedavi edildiğini anlatan O’Connor, ek tedaviye ihtiyaç olmadığını bildirdi.

“METASTAZA MEYİLLİ DEĞİL”

O’Connor, bazal hücreli karsinom lezyonlarının metastaz oluşumuna meyilli olmadığına işaret etti. Doktor, diğer taraftan bu lezyonların boyutlarının büyüme potansiyeli olduğunu kaydetti. Biyopsi bölgesinin iyileştiğini belirten O’Connor, Başkan’ın rutin kontrolleri çerçevesinde gözetim altında durumunun takip edileceğini anlattı.

Beyaz Saray, 80 yaşında olması nedeniyle Amerikan kamuoyunda başkanlık görevini tam olarak yerine getirip getiremeyeceği sıklıkla gündeme gelen Biden’ın sağlık durumuyla ilgili Doktor O’Connor’un detaylı bilgiler içeren raporunu kamuoyuyla 17 Şubat’ta paylaşmıştı. Biden’ın sağlık durumunun “başkanlık görevlerini yerine getirmeye uygun” olduğunu kaydeden O’Connor, Başkan’ın göğsünde oluşan bir lezyon için biyopsi yapıldığını ancak henüz sonuçlarının çıkmadığını kaydetmişti. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Koronavirüs aşısının geliştiricisiydi! Boğularak öldürüldüKoronavirüs aşısının geliştiricisiydi! Boğularak öldürüldü
Akşener'in çıkışı sonrasında CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan videolu mesaj!Akşener’in çıkışı sonrasında CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan videolu mesaj!
Hem Erdoğan'a hem 6'lı masaya rakip! Tüm gözler o toplantıdayken duyurulduHem Erdoğan’a hem 6’lı masaya rakip! Tüm gözler o toplantıdayken duyuruldu 

Pools Plus Cyprus


Kaynak: NTV/MyNET

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu