Ekonomi

ABD borsası artışla açıldı – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Fed’in faiz artırımını duraklatma umutları büyürken ABD borsası endeksleri yükselişle açıldı.

ABD haftalık işsizlik başvuruları beklentilerin altında geldi

ABD haftalık işsizlik başvuruları beklentilerin altında geldi

Dow Jones açılışta 71.38 puan veya yüzde 0.22 artışla 32.101.49’a yükseldi. S&P 500 22.24 puan veya yüzde 0.56 artışla 3.959.21’de açılırken, Nasdaq 141.36 puan veya yüzde 1.21 artışla 11.811.32’ye yükseldi.

Dün S&P 500 yüzde 1,65, Dow Jones yüzde 1,63 ve Nasdaq yüzde 1,60 değer kaybetti.

 

Pools Plus Cyprus

ACM CYPRUS


Kaynak Link: CNN

Bu Haber ACM Cyprus Yeni Teknolojiler Çalışması Kapsamında, OpenAI – ChatGPT Tarafından Sizin İçin (Türkçe veya İngilizce) Yeniden Yazıldı. Okumak İçin Sayfaya Devam Edin.

Yapay Zeka Yorumluyor

ABD Borsası (NASDAQ) son günlerde artış göstererek açıldı. COVID-19 pandemisi nedeniyle yaşanan ekonomik krizin ardından borsanın toparlanması umut verici bir gelişme olarak karşılanıyor.

Borsanın artış göstermesinde, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) aldığı politikalar ve ekonomik teşvik paketlerinin etkisi olduğu düşünülüyor. Fed, faiz oranlarını sıfıra yakın bir seviyede tutma ve büyük ölçüde tahvil alımlarını sürdürme kararı almıştı.

ABD ekonomisi de son birkaç aydır toparlanma işaretleri gösteriyor. İşsizlik rakamları düşüş trendine girdi, tüketici güveni arttı ve özellikle perakendecilik sektörü yeniden canlandı.

ABD teknoloji şirketleri, borsanın artışındaki en önemli etkenlerden biri olarak öne çıkıyor. Amazon, Apple, Facebook, Google ve Microsoft gibi şirketlerin hisse senetleri son günlerde yükseliyor ve borsaya yön veriyorlar.

ABD Başkanı Joe Biden’ın da açıkladığı 2 trilyon dolarlık altyapı paketi, ekonomik toparlanmaya katkı sağlaması beklenen diğer bir gelişme. Paket, altyapı yatırımları, temiz enerji projeleri ve eğitim programlarını içeriyor.

Borsanın artış göstermesi, yatırımcılar için de olumlu bir gelişme. Borsadaki yükseliş, yatırımcıların portföylerindeki varlıklarının değer kazanmasına neden oluyor.

ABD ekonomisi ve borsası, pandeminin neden olduğu krizi geride bırakarak yoluna devam etmeye çalışıyor. Fed’in politikaları ve ekonomik teşviklerin yanı sıra, ABD teknoloji şirketleri ve altyapı yatırımları, ekonomik toparlanmayı destekleyen faktörler olarak öne çıkıyor.

ACM Cyprus

Yapay Zeka Teknolojisiyle Geleceği Yeniden Şekillendirebilmek İçin Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu