Sinema/Dizi/TV

ABD Box Office: “Ant-Man 3” Hızla Düşerken “Cocaine Bear” Beklentileri Aştı! – Haberler

“Ant-Man 3” tüm zamanların en kötü 2. hafta düşüşünü yaşadı.

Beyazperde

ABD’de geçen hafta vizyona giren ve üçlemenin en yüksek açılış hasılatına imza atan “Ant-Man and the Wasp: Quantumania” bu hafta, ikinci fakat kötü bir rekorla anılıyor. Film hala Amerika gişesinin ilk sırasında olmasına rağmen, kazancı %69 oranında düştü ve yalnızca 32.2 milyon dolar kazandı.

MCU’nun 4. fazındaki filmlerden birçoğu ikinci haftasında büyük düşüşler yaşadı. Örneğin “Eternals” %62, “Thor Love and Thunder” %67 ve aynı anda hem sinemalarda hem de Disney+’ta yayınlanan “Black Widow” %67.8 düşüş görmüştü. “Ant-Man 3” ise %69’la yalnızca MCU’nun değil, herhangi bir süper kahraman filminin gördüğü en büyük ikinci hafta düşüşü olarak tarihe geçti.

Bu hafta Amerika gişesinin en başarılı filmi, Elizabeth Banks tarafından yönetilen ve gerçek bir hikayeden esinlenen “Cocaine Bear” (Çıldırmış Ayı) filmi oldu. Universal çatısı altından çıkan korku-komedi filmi, beklentilerin üstünde performans göstererek, açılışını 23.1 milyon dolarla gişenin ikinci sırasında gerçekleştirdi. Filmin ilk hafta sonunda ulaşması beklenen toplam kazanç 15 milyon dolardı.

Gişenin üçüncü sırasında da sürpriz bir film var. Lionsgate’in din temalı dram filmi “Jesus Revolution” beklentileri ikiye katlayarak 15.5 milyon dolar açılış hasılatı elde etti. 1970’lerdeki dini bir hareketi anlatan film böylece, yapım bütçesini ilk hafta kazancıyla karşılamış oldu.

Uzun süre gişenin ilk iki sırasını paylaşan başarılı filmler “Avatar: The Way of Water” ile “Çizmeli Kedi: Son Dilek” bu hafta dördüncü ve beşinci sıralarda yer alıyorlar. “Avatar 2” vizyondaki 11. haftasında 4.7 milyon dolar kazanarak, Kuzey Amerika’daki toplam hasılatını 660 milyon doların üstüne çıkartırken; “Çizmeli Kedi” devam filmi vizyondaki 10. haftasında 4.1 milyon dolar kazandı ve toplam hasılatını 173.4 milyon dolara yükseltti.

 

Pools Plus Cyprus


Kaynak: Beyazperde

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu