Dünya

ABD’nin California eyaletinde kar fırtınası etkili oldu

blank

ABD Ulusal Hava Durumu Servisi (NWS), California eyaleti için “soğuk ve tehlikeli kar fırtınası” uyarısında bulunmasının ardından, ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan Los Angeles kentinde kar yağışı yüksek kesimlerde etkili oldu. Bazı ABD’liler 39 numaralı otoyol yakınlarındaki Angeles Kent Ormanı’nda karın tadını çıkarırken, en az 150 bin hane elektriksiz kaldı.

blank
ABD Ulusal Hava Servisi’nin (NWS) Kaliforniya için “soğuk ve tehlikeli kar fırtınası” uyarısı yapmasının ardından 25 Şubat Cumartesi günü ABD’nin Los Angeles kentinin yüksek kesimlerinde yoğun bir kar fırtınası etkili oldu.
blank
Vatandaşlar karın tadını çıkardı ve 39. Otoyol yakınlarındaki Angeles Ulusal Ormanı’nda kartopu oynadı.
blank
Meteoroloji uzmanları, Los Angeles’ın yaklaşık iki saat kuzeydoğusundaki Big Bear Lake dağlarına 5 metreye kadar kar yağabileceği ve saatte 120 kilometre hızla rüzgar esebileceğini belirtirken, aşırı hava koşullarının çığ riskini artıracağı uyarısında bulundu.
blank
Big Bear Lake kentindeki yetkililer “Bu fırtına hafife alınmamalı. Evde kalın. Sıcak kalın. Güvende kalın.Bu gece potansiyel olarak kar yüksekliği 2-3 metreye çıkabilir.” açıklamasını yaptı.
blank
California Ulaştırma Bakanlığı’na göre, Los Angeles’ın yaklaşık 64 kilometre kuzeyindeki Santa Clarita’da, Interstate 5’in bazı bölümleri çamur kayması nedeniyle dün kapatıldı.
blank
Kuzey Califofornia’da, görüş mesafesinin yetersizliği San Francisco ile eyaletin başkenti Sacramento arasındaki Interstate 80 bölgesi boyunca yolların kapanmasına neden oldu.
blank
Diğer taraftan, kar fırtınası nedeniyle, 150 bin Californialı elektriksiz kaldı.
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blank
blankKaynak: TRT/NTV

Yorum Yapın

Diğer Haberler

blank
Dünya

Estonya'dan AB topraklarında Rus LNG'si yasaklansın teklifi

Estonya Dışişleri Bakanı Urmas Reinsalu, Rusya’nın milyarlarca dolarlık sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) ihraç ettiğini belirterek, Avrupa Komisyonuna, Rus LNG’sinin Avrupa
blank
Dünya

Avrupa Birliği çalışanlarına TikTok’u yasakladı

Politico internet sitesinde yer alan habere göre, Birliğin yürütme organı olarak faaliyet gösteren AB Komisyonu, çalışanlarına sosyal medya uygulaması
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com