Güney Kıbrıs

Adalet Bakanı, İspanya’da AB Konseyi Toplantısı’na katılarak, adalete erişim konusuna odaklanacak.

Adalet Bakanı Anna Procopiou, geçtiğimiz hafta İspanya’da yapılan gayri resmi AB adalet ve içişleri konseyine katılıyor. Konseyde adalet, asayiş, insan hakları gibi bakanlığın görev alanına giren temel konular ele alınıyor. Bakanlar, özellikle engelli bireylere odaklanarak tüm vatandaşların adalete erişimini sağlama ihtiyacını tartışacaklar.

Kamu düzeniyle ilgili olarak, başta uyuşturucuyla bağlantılı suçlar olmak üzere organize suçlarla mücadele, uluslararası işbirliği ve ortak eylemlerle güçlendirilerek incelenecektir. Ayrıca, kolluk kuvvetlerinin suçları soruşturmak ve yasa dışı faaliyetlerden elde edilen gelirlerin kripto para birimleri aracılığıyla transferini izlemek için elektronik verilere erişmesine izin verecek mevzuatın pan-Avrupa düzeyinde uyarlama ihtiyacı ele alınacaktır.

İnsan hakları kapsamında, suç mağdurlarına yönelik koruma ve desteğin pan-Avrupa düzeyinde güçlendirilmesiyle ilgili görüş alışverişinde bulunulacaktır. Bakanın Cumartesi günü Kıbrıs’a dönmesi planlanmaktadır.

Kaynak

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu