Ekonomi

Arbitrum (ARB) fiyatı 2 dolara mı çıkıyor?

Arbitrum’un (ARB) fiyatı, 23 Mart’ta 1,60 dolarla rekor seviyeye ulaştıktan bir hafta sonra yaklaşık yüzde 20 oranında düştü. Ancak Ethereum layer-2 token’ı önümüzdeki haftalarda yükseliş trendine devam edecek gibi görünüyor.

Poligon fiyat grafiği

Arbitrum token’ının yükselişine ilişkin ipuçları, Ethereum L2 rakibi Polygon’un piyasaya çıkışına kadar izlenebilir.

MATIC, 26 Nisan 2019’da Binance’te token başına 0,0026 dolardan işlem görmeye başladı. MATIC/USD, 9 Mayıs 2019’a kadar bir piyasa düzeltmesinde bu kazançların yüzde 70’ini silmeden önce aynı gün yaklaşık yüzde 300 artarak 0,0105 dolara ulaştı.

Daha sonra yukarı yönlü ivmesini yeniden kazanarak 21 Mayıs 2019’da yaklaşık yüzde 1.350 artışla 0,045 dolara yükseldi.

MATIC/USDT dört saatlik fiyat grafiği. Kaynak: TradingView/Mac

Bağımsız piyasa analisti Mac’e göre, fiyat yörüngesi, görünüşte güçlü temel desteğe sahip dijital token’ların piyasaya sürülmesini içeren yinelenen bir fenomeni yansıtıyor.

Örneğin, bir layer-1 blockchain’i olan Solana (SOL), Nisan 2020’deki borsa çıkışından sonra benzer bir pump, düzeltme ve sideaway konsolidasyon aşamasından geçmeden önce yüzde 50.000 oranında yükselmişti.

SOL/USD günlük fiyat grafiği. Kaynak: TradingView/Mac

Arbitrum fiyatı Nisan ayına kadar 2 dolara ulaşabilir

Temel bir perspektiften bakıldığında Arbitrum, kullanıcıları arasında GMX, Uniswap, Sushi ve Aave gibi önde gelen DeFi protokolleri ile son aylarda Ethereum L2 alanında güçlü bir rakip olarak ortaya çıktı.

Analiz firması Messari’de araştırmacı olan Dustin Teander, “Arbitrum’daki GMX ve Radiant, bu yıl hem temeller hem de fiyat artışı açısından en hızlı büyüyen protokollerden ikisi” dedi ve ekledi: 

“Kullanıcı tutma metriklerine bakıldığında, bu protokollerin Uniswap veya Aave gibi ithal protokollere kıyasla pazarın üzerinde bir ilgi gördüğü açıkça görülüyor.”

Optimism vs. Arbitrum aylık kullanıcı tutma oranları. Kaynak: Messari

Veri kaynağı Defi Llama’ya göre, 29 Mart itibarıyla Arbitrum havuzlarındaki toplam kilitli değer (TVL) üç ay önceki 981 milyon dolar seviyesine kıyasla 2,2 milyar dolara yükseldi.

Mac, Arbitrum’un güçlü temellerinin ARB’nin aşağı yönlü beklentilerini sınırlayabileceğini ve yatırımcıları önümüzdeki haftalarda token’ı yeniden biriktirmeye sevk edebileceğini belirtti.

ARB/USDT saatlik fiyat tablosu. Kaynak: TradingView/Mac

Bu durum, aşağıda gösterildiği gibi Nisan 2023’e kadar 2 doları hedefleyen başka bir fiyat artışına yol açabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır. 

Pools Plus Cyprus

ACM CYPRUS


Kaynak Link: Cointelegraph

Bu Haber ACM Cyprus Yeni Teknolojiler Çalışması Kapsamında, OpenAI – ChatGPT Tarafından Sizin İçin Yeniden Yazıldı. Okumak İçin Sayfaya Devam Edin.

Yapay Zeka Yorumluyor

Arbitrum (ARB) is a layer 2 scaling solution for Ethereum, aimed at increasing scalability and reducing gas fees for users of Ethereum-based applications. Over the past few months, the cryptocurrency has been gaining momentum and attracting more attention from the crypto community, with many investors speculating that the ARB price may reach $2.

At the time of writing, ARB is trading at around $1.2, which represents a significant increase from its earlier price of less than $0.3 in August 2021. Despite this already impressive growth, many expert analysts are confident that ARB will continue to surge and hit the $2 mark before the end of the year.

One of the factors that have contributed to the increasing demand for ARB is its utility as a layer 2 scaling solution. As more users look for ways to transact on the Ethereum network without incurring expensive fees or long transaction times, platforms like Arbitrum have become increasingly popular. The ability of ARB to offer faster, cheaper, and more efficient transactions has seen an influx of investors looking to add the cryptocurrency to their portfolio.

Another significant factor contributing to the price of ARB is the support it has received from major players in the crypto space. In September 2021, Coinbase Pro announced that it had added support for ARB trading, making it available to their users in the US, UK, and Europe. This development has led to a surge in demand for ARB, providing much-needed liquidity and market access to the cryptocurrency.

Furthermore, the growing interest in decentralized finance (DeFi) has also contributed to the bullish market for ARB. As more investors look to take advantage of the lucrative opportunities presented by DeFi protocols, the demand for ARB as a means of transacting on these platforms has continued to increase.

In conclusion, while nothing in the cryptocurrency market is guaranteed, it is highly likely that ARB will reach the $2 mark before the end of the year. The growing demand for layer 2 solutions and the support from major players in the crypto space suggest that the price of ARB will continue to surge in the coming months. As always, investors should conduct their due diligence and evaluate the risks and potential gains before investing in any cryptocurrency.

ACM Cyprus

Geleceği Yeniden Şekillendirebilmek İçin Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu