Türkiye

Bakan Koca Yenilikleri Tek Tek Sıraladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz cumartesi günü yeni kabineyi açıkladı. Bakanlar arasında yer alan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca görevine devam edecek. Bakan Koca, yeni dönem hakkında Twitter hesabından açıklama yaptı.

Bakan Koca’nın yaptığı açıklamada öncelikli görevleri belirtildi. Bu görevler arasında deprem bölgesinde yapılan hastanelerin tamamlanması, SMA hastalarına yönelik çözümlerin sonuçlandırılması, randevu sistemindeki sorunların çözülmesi, Şehir Hastanelerinin tamamlanması, nadir hastalıkların tedavisi için özel hastane açılması, aile hekimliği sisteminin güçlendirilmesi, aile diş hekimliğinin yurt genelinde uygulanması, 65 yaş üstü kişilere özel sağlık hizmetleri sunacak Sağlıklı Yaş Alma Merkezlerinin oluşturulması, ilaç ihtiyacının kutular bazında değil değer bazında artırılması, hıfzısıhha projesinin hayata geçirilmesi, sağlık vadisi projesinin hayata geçirilmesi, sağlık teknolojilerine yatırımın artırılması, sağlık çalışanlarının şartlarının iyileştirilmesi ve tamamlanan şiddet eylem planının hayata geçirilmesi yer aldı.

Bakan Koca, yaptığı açıklamada, “Tüm çabamız, hepimizin daha iyi olması için” ifadelerini kullandı. Sağlık Bakanlığı, önemli ve öncelikli şeyler için çalışacağı bir döneme girmiş bulunuyor.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu