Türkiye

Bakan Şimşek Güvenilir Bir Program Oluşturmaya Odaklanıyor

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ekonomik öngörülebilirliği artırmak için kurala dayalı politika taahhüdünü teyit etti. Şimşek, Türkiye’nin önceliğinin güvenilir bir program oluşturmak olduğunu belirtti.

Şimşek’in yaptığı açıklamaya göre, Türkiye, ekonomik ve mali politikalarında kurala dayalı yaklaşımı benimsiyor. Bu yaklaşım, hem Türk ekonomisini hem de Türkiye’ye yatırım yapan yabancı yatırımcıların güvenini artırmayı hedefliyor.

Bakan Şimşek, “Öngörülebilirliği artırmak için kurala dayalı politika taahhüdümüzü teyit ediyoruz. Önceliğimiz güvenilir bir program oluşturmak” şeklinde konuştu.

Türkiye ekonomisinin büyüme potansiyeline dikkat çeken Şimşek, Türkiye’nin 2018 yılında yüzde 7,4’lük bir büyüme oranı yakalayabileceğini belirtti. Şimşek, “2023 yılında Türkiye’nin dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olması hedefimiz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

Sonuç olarak, Türkiye’nin ekonomik ve mali politikalarında kurala dayalı yaklaşımı benimseyerek öngörülebilirliği artırmaya çalıştığı görülüyor. Bakan Şimşek’in açıklamaları, Türkiye’nin hedeflerine ulaşmak için kararlı olduğunu gösteriyor.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu