Türkiye

Bakan Soylu: Milletin canını acıtanların peşindeyiz – Son Dakika Türkiye Haberleri

blank

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Diyarbakır Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nde açıklamalarda bulundu.

Deprem sonrası fahiş kira artışlarına değinen Soylu, “Fahiş kira artışları, deprem bölgesinin deprem kadar acıtıcı bir gerçeğidir. Bu bizi üzmektedir, elbette devlet olarak gereğini yerine getiriyoruz.” dedi.

Soylu, “Fahiş fiyatla beraber milletimizin canını acıtanların peşindeyiz.” diye konuştu.

“ASKER SAHAYA GEÇ İNDİ” İDDİASI

Depremin ardından askerin çıkmasına izin verilmediği ve askerin sahaya geç indiği iddialarına tepki gösteren Soylu, “Uluslararası bir alarm verdik, uluslararası yardım istediğimiz yerde kendi askerimiz, jandarmamız, polisimiz zaten teyakkuz halindeydi.” ifadelerini kullandı.

Soylu, kurumların ve kişilerin yıpratılmasının kimseye bir fayda sağlayamacağına işaret etti.

HAKSIZ KAZANCA YAPTIRIM YOLDA

Bakan Bozdağ da fahiş fiyat konusuna değindi, “Deprem döneminde yaşanan sıkıntılardan istifade ederek haksız kazanç elde etmek isteyenlerle ilgili yeni bir yaptırım uygulamasına geçeceğiz.” dedi.

Deprem sonrası yıkılan binalarla ilgili soruşturmalara ilişkin bilgi veren Bozdağ, “7 bin 598 müstakil binada delil tespiti tamamlandı, 612 şüpheli hakkında adli işlem yapıldı, 184’ü tutuklandı.” diye konuştu.

GİZLİLİK KARARI YOK

Adalet Bakanı Bozdağ, Adıyaman’da yıkılan İsias Otel’le ilgili verilmiş bir gizlilik kararı bulunmadığını, tüm soruşturmaların gizlilik kararı alınmadan yürütüldüğünü bildirdi.


NTV’yi sosyal medyadan takip edinKaynak: NTV/CNN

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Haberler

blank
Türkiye

Deprem bölgesinde alacaklı idarelere ödenecek borçlar ertelendi – Son Dakika Ekonomi Haberleri

Depremden etkilenen illerdeki alacaklı idarelere ödenecek borçlar ertelendi. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kararla, “asrın felaketi”
blank
Türkiye

Mazot ve gübre desteği ne zaman yatacak, bu ay yatar mı? Tarım ve Orman Bakanlığı açıkladı – Son Dakika Ekonomi Haberleri

AÇIKLAMANIN AYRINTILARI Şubat ayı mazot ve gübre destek ödemeleriyle ilgili olarak Tarıım ve Orman Bakanlığı’nın resmi adresinde paylaşılan açıklama şu
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com