Ekonomi

Based on this information, write a new short title in Turkish: Gelire göre vergi dönemi mi başlıyor?

According to this information, write a new article in Turkish:


Geçtiğimiz günlerde açıklanan Orta Vadeli Program, ekonomide bir dizi yeniliği beraberinde getirecek. Bunlardan biri de vergi sisteminde yapılacak değişiklikler.

Ekonomist Muhammet Bayram gelmesi beklenen yeni sisteme ilişkin, “Tabi Sayın Cevdet Yılmaz, Orta Vadeli Program kapsamında nasıl bir vergi reformu yapacaklarını açıkladı. Tabi bu bir taslak bunun üzerinde hem Hazine ve Maliye Bakanlığı hem de Bütçe Başkanlığı bununla ilgili bir çalışma yapacaktır. Biliyorsunuz kayıtdışılıkla mücadele hem enflasyon hem de vergilerin oranlarının arttırılması ile alakalı biri tam zamanında vergisini yatırıyor, biri yatırmıyor beyanname vermiyor ve diğerine göre daha fazla rekabet gücü var” dedi.

Bir diğer madde ise oranlarda yapılacak değişikler. Uzmanlar vergi reformunun ekonomiye artı değer kazandıracağı görüşünde. Bayram, “Taahhuk edilen vergilerin tahsilat edilebilmesi için burada aktif bir denetim yapılması gerekiyor. Eğer bu oran arttırılırsa vatandaşın üzerindeki yük de azaltılabilir. Bizim burada çarpıklığı oluşturan şey oranlardaki dağılım adaletsizliği tam bu dönemde bozulan yıllardır konuşulan bir bütün olarak ele alınırsa yeni bir reform olur ve olumsuzluklar önlenebilir” ifadelerini kullandı.Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan 'kazanca göre vergi' sinyali

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’dan ‘kazanca göre vergi’ sinyaliKaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu