Sağlık

Based on this information, write a new short title in Turkish: Kimler ne zaman grip aşısı olmalı?

According to this information, write a new article in Turkish:


Kışın yaklaşmasıyla birlikte, grip aşısı uygulaması da devreye girdi. 65 yaş üstü ve kronik hastalığı bulunanlar için grip oldukça riskli bir hastalık. Bu nedenle aşı koruyucu nitelikte.

Grip aşısı olmak isteyenler e-nabız üzerinden, aşı olup olamayacağını görebiliyor. Risk grubunda olanlar, doktordan reçete alarak aşı olabiliyor.

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Bahadır Ceylan konuyla ilgili, “5 yaşın altında olan çocuklar, 50 yaşın üzerinde olan erişkinler, özellikle 60 yaşın üzerindeyse risk daha da artıyor. Grip bu hastalara bulaştığı zaman çok ciddi zatürreye yol açarak onların solunum yetmezliğiyle ölmesine yol açabiliyor. Özellikle ekim, kasım aylarında bu grup hastalara her yıl aşı olmalarını öneriyoruz. Aşı gribe yakalanmayı engellemese bile hafif geçmesini sağlıyor. Bu nedenle bizim aşı olsak bile yine de kış aylarında gribe karşı dikkatli olmamız gerekiyor. Kalabalık ortama girdiğimizde bir kafeye, sinemaya, tiyatroya girdiğimizde maske takmak bizim için koruyucu olacaktır. Maske gribe karşı yüksek koruma sağlayan bir uygulama” ifadelerini kullandı.Bakan Koca duyurdu! Grip aşısı uygulaması başlıyor

Bakan Koca duyurdu! Grip aşısı uygulaması başlıyor

Kovid, grip, kızamık... Hastalık zili de çaldı

Kovid, grip, kızamık… Hastalık zili de çaldıKaynak

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu