Güney Kıbrıs

Based on this information, write a new short title in Turkish: Restoran incelemesi: Tac Mahal, Larnaka

According to this information, write a new article in Turkish:

Bazı ekonomik teoriler şirketlerin rakiplerine yakın konumlanmaları gerektiğini belirtir. Neden? Tüketiciler belirli bir şey isterlerse aradıklarını bulacaklarını bilerek belirli bir yere gideceklerdir.

Dikelya yolu üzerinde bir restoran görünce aklıma tam da bu geldi. Eşim ve ben, Tac Mahal Kızılderilisi gözümüze çarptığında belirli bir restoranı ziyaret etmeye hazırdık. Cezbedici görünüyordu ama bildiğimiz ve keyif aldığımız şeylere sadık mıyız? Yoksa yeni bir yerde şansımızı deneyebilir miyiz? Denemeye karar verdik. Tac Mahal’in birinci yıl dönümüne yaklaşık bir ay kaldı.

Dışarıdan bakıldığında çok basittir. Büyük bir banner, adlarını, logolarını ve sosyal medya hesaplarını gösterir. Ne yazık ki içeri girdiğinizde de aynı şey oluyor. Biraz fazla temiz. Ambiyans eksikliği var. Duvardaki bazı sanat eserleri dışında gerçek bir Hint restoranı hissi yok. Belki parlak spot ışıklarıydı? Parlak, lekesiz karo zemin daha çok birinin evindeymiş gibi bir his veriyordu. Arka planda çalan hafif bir müzik bile yoktu. Gerçekten otantik bir Hint deneyimi yaşayamadım.

dinlenme2Bize bir menü verildi ve çok fazla seçenek var! Yemekler mutfaktan çıkarken, aromalar Hindistan’ı işaret ediyordu ve bu kadar güzel görünen hangi seçeneklerin önümüzden geçtiğini tahmin etmeye çalıştık. Mor, kağıt, broşür benzeri menü, bir yemeğin ne kadar sıcak olduğuna dair bir gösterge vermiyordu; yalnızca bir tanesi baharatlı olarak tanımlanıyordu. Bununla birlikte, garsona sorular sorduğunda, çoğu yemek için ısıyı tercihimize göre ayarlamanın sorun olmayacağını söyledi. ‘Korma bile mi?’ Şaka amaçlı dedim ve cevabım ‘tabii ki efendim, isterseniz sizin için baharatlı korma yapabilirim’ oldu. Bu sıcak, sıcak yemeği seven partnerim için iyi bir haberdi.

Garson, kremalı ve tatlı yemekleri seviyorsam, biraz baharatlı, sıcak olmayan bir kormanın aslında çok güzel olduğunu söyledi. Pulau pirinci ve sarımsaklı naan yanında önerisini de dikkate aldım. Eşim ekstra baharatlı tavuk vindaloo istedi!

İkimiz de Hint Kingfisher veya Cobra birasını seviyoruz, ancak diğer restoranlarda sık sık hayal kırıklığına uğruyoruz, çünkü menüde olmasına rağmen her zaman ‘bitmiş’ gibi görünüyorlar. Menüdeki her iki birayı da fark ettik ve sesimizde pek umut olmamasına rağmen onlarda olup olmadığını sorduk. Elbette! Hangisini istersiniz? Yalıçapkını lütfen! Yemeği beklerken bize popadumlar ve güzel ve soğuk biramız getirildi.

Yiyecekler geldi ve güçlü kokudan dolayı çoktan tadına bakabildim ve sevdim! Tavuk yumuşak ve lezzetliydi, sos kremsi, cevizliydi ve bu tatlılık (benim için) mükemmel miktarda baharatla dengelendi. Parlak karo zeminler? Kimin umurunda! Bu yemek o kadar iyiydi ki tek yapmak istediğim her lokmanın tadını çıkarmaktı! Partnerimin yemeğini denemeye cesaret edemiyorum ama o da lezzetlerin tadını çıkardı ve sonunda ekstra ısı istediğinde geri durmayan bir restoran bulduğumuz için mutluydu.

Sonunda ikimiz de Tac Mahal’i denemekle doğru kararı verdiğimiz için kendimizi oldukça memnun hissediyorduk. Kesinlikle geri döneceğiz.

 

ÖNEMLİ İSTATİSTİKLER

ÖZELLİK Hint, Asya, Orta Doğu, Pakistan, Bangladeş

NEREDE Tac Mahal, Okenias 8, Dikelya, Larnaka

NE ZAMAN Günlük 11:00-23:00

İLETİŞİM 96 155125

NE KADAR Tavuk Korma 9,50 €, Vindaloo 8,50 €, Pulao pirinci 3,50 €, Sarımsak 2,50 €

 

Kaynak

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu