Teknoloji

Based on this information, write a new short title in Turkish: STM’de yeni Yönetim Kurulu belli oldu

According to this information, write a new article in Turkish:

STM Yönetim Kurulu, büyük oranda değişti. Prof. Dr. İhsan Kaya, STM Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi. Yönetim Kurulu üyeliklerine, yeni isimler atandı.

Edinilen bilgiye göre; Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Prof. Dr. İhsan KAYA, STM Yönetim Kurulu Başkanı olarak da görevini sürdürecek. Yeni yönetimde STM Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak ise Reha DENEMEÇ seçildi.

Prof. Dr. İhsan KAYA ve Reha DENEMEÇ’e ilaveten; Mehmet Fatih GÜÇLÜ, Adnan ÇELİK ve İsmail DOĞAN ise STM Yönetim Kurulu Üyeliklerine seçildiler.

STM Yönetim Kurulu

STM Hakkında

“Türkiye’nin ulusal güvenliği için yüksek teknoloji gerektiren alanlarda T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri’ne; proje yönetimi, sistem mühendisliği, teknoloji transferi, teknik ve lojistik destek ile danışmanlık hizmetleri sağlamak amacıyla Savunma Sanayi İcra Komitesi (SSİK) kararıyla 1991 yılında kurulduk.

Savunma sanayimizin milli projelerinde yer alarak üstlendiğimiz kritik görevlerle kazandığımız mühendislik ve teknoloji birikimimizi önemli yatırımlar yaparak genişlettik ve bugün; askeri deniz platformları, siber güvenlik, taktik mini İHA sistemleri, radar sistemleri, uydu teknolojileri, komuta kontrol sistemleri, sertifikasyon ve danışmanlık olmak üzere geniş bir alanda faaliyet gösteriyoruz.

STM-TOGAN-İHA

Yerli kaynakları kullanarak geliştirdiğimiz özgün ve kritik sistemler ile ülkemizin sivil kamu ve özel sektör ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretiyoruz. Ülkemizin en büyük savunma sanayii firmalarından biri olarak, Türk savunma sanayisinin global pazarda da rekabet gücüne katkı sağlıyor ve ihracat odaklı çalışmalar yürütüyoruz.

Türkiye’nin savunma sanayii ihtiyaçları öncelikli olmak üzere sahip olduğumuz teknoloji tabanlı faaliyetlerimizi; kamu ve özel sektör ihtiyaçlarına yönelik çeşitlendiriyor ve sivil havacılıktan, tarıma, sağlıktan, enerjiye uzanan geniş bir yelpazede yenilikçi çözümler üretiyoruz.”

ÖNERİLEN İÇERİK: STM’den bir ülkeye daha TOGAN İHA ihracatı


Kaynak: SavunmaSanayiST.com

Kaynak

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu