Son Dakika

Bayram Tatili 9 Gün Olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden seçilmesinin ardından açıkladığı yeni kabine, ilk toplantısını gerçekleştirdi. Toplantı 4 saat 10 dakika sürdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın toplantı sonrası yaptığı konuşmada, seçimlerde Türkiye’nin kazandığını belirtti. Bütün Türkiye’nin kazandığı seçimlerde, siyasi tercihi ne olursa olsun tüm 85 milyonun kazandığını söyledi. Erdoğan, hükümet olarak atacakları adımlara ilişkin de önemli açıklamalarda bulundu.

Kurban Bayramı’yla ilgili turizm sektörünü hareketlendirmeye yönelik olarak, 26-27 Haziran tarihlerini idari izin kapsamına aldıklarını söyleyen Erdoğan, halkın toplam 9 gün bayram tatili yapma imkanı bulacağını söyledi. Ayrıca, emeklilerin maaşları ile bayram ikramiyelerinin Kurban Bayramı öncesinde ödeneceğinin de altını çizdi.

Erdoğan, kabine toplantısında asgari ücret tespit komisyonunun çalışmalarına başlayacaklarını açıklarken, sığınmacıların güvenli, gönüllü ve onurlu bir şekilde ana vatanlarına dönüşlerini sağlamak için de çaba harcayacaklarını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ayrıca anayasa değişikliği tekliflerini Meclis’in takdirine yeniden sunacaklarını belirtti. Aile ve Gençlik Bankası’nın kurulmasından savunma sanayiinin geliştirilmesine kadar birçok konuda adımlar atacaklarını belirten Erdoğan, ekonomik konularda da yaptıkları çalışmaların artarak devam edeceğini söyledi. Enflasyonu tek haneli rakamlara indirmek için çaba harcayacaklarını vurgulayan Erdoğan, deprem bölgelerinde yaşayanların mağduriyetlerinin giderilmesi için de çabalayacaklarını belirtti.

Erdoğan’ın yaptığı açıklamalar, Türkiye’nin geleceğiyle ilgili umut verici bir tablo ortaya koymaktadır. Halkın talepleri doğrultusunda atılacak adımlar, Türkiye’nin gelişimine katkı sağlayacaktır.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu