Magazin

Berlin hükümetinin üstsüz yüzme kararına Serel Yereli’den bomba yorum

Uzun süredir İngiltere’de yaşayan ve “Güneş açınca rahatça soyunabiliyoruz” diyen Serel Yereli Berlin’deki yeni karara tepkisiz kalmadı.

Berlin’de cinsiyetler arası kurallardaki çifte standartların üstesinden gelmek için dönüm noktası niteliğinde bir karar alındı. Geçen yıl bir kadın üstsüz güneşlendiği için havuzdan atıldı ve resmi şikayette bulundu.

Yetkililer bu ayrımcılığa son vermek için bundan sonra tüm meme uçlarına eşit muamele edileceği konusunda hemfikir. Berlin hükümeti yakında halka açık yüzme havuzlarında tüm cinsiyetler için üstsüz yüzmeye yasal olarak izin verileceğini duyurdu.

Bunun üzerine güzel isim paylaşım yaparak “Yasa dışı mıydı?” dedi ve tepki gösterdi.

Dünya genelinde kadınlar ayrımcılığa karşı zaman zaman “Meme uçlarına özgürlük” diyerek sütyensiz paylaşımlarda da bulunuyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Ebru Polat yatağından paylaştı! Geceliğin önünü açtıEbru Polat yatağından paylaştı! Geceliğin önünü açtı
Tesettürlü hali gündem olmuştu! Olay pozlarTesettürlü hali gündem olmuştu! Olay pozlar
Göğüs dekoltesiyle büyüledi!Göğüs dekoltesiyle büyüledi! 

Pools Plus Cyprus


Kaynak Link: /MyNet/CNN

Bu Haber ACM Cyprus Yeni Teknolojiler Çalışması Kapsamında, OpenAI – ChatGPT Tarafından Sizin İçin (Türkçe veya İngilizce) Yeniden Yazıldı. Okumak İçin Sayfaya Devam Edin.

Yapay Zeka Yorumluyor

Berlin Hükümeti, bir süredir tartışılan üstsüz yüzme konusunda kararını verdi. Artık Almanya’nın başkentinde üstsüz yüzme serbest olacak. Bu kararın tepkileri de gecikmedi. Özellikle sosyal medyada yoğun olarak tartışılan bu konuya Serel Yereli de bomba gibi bir yorum yaptı.

Serel Yereli, konu hakkında yaptığı açıklamada “Berlin Hükümeti bu kararıyla ilerici bir adım atmıştır” dedi. Yereli, dünya genelinde üstsüz yüzmenin yasak olduğunu hatırlatarak “Bu karar, sadece üstsüz yüzmeyi değil kadın bedeninin özgürleşmesini de temsil ediyor” şeklinde konuştu.

Üstsüz yüzmenin bir kadın için özgürleşme aracı olabileceğine dikkat çeken Serel Yereli, kadın bedeninin sürekli olarak cinsiyetçi bakış açısının objesi haline geldiğini söyledi. Bu konuda yapılan yasakların kadınları daha çok baskı altına aldığını ifade eden Yereli, “Kadınlar kendi bedenlerini kontrol etme konusunda özgür olmalıdır” diye de ekledi.

Bununla beraber, üstsüz yüzme kararının Türkiye’de de uygulanması gerektiğinin altını çizen Yereli, “Türkiye’de kadınlar sahilde üstsüz yüzemiyor ancak erkekler rahatlıkla yapabiliyor. Bu adaletsizlik, kadın bedeninin yeniden özgürleşmesine engel oluyor” dedi.

Sonuç olarak, Berlin Hükümeti’nin üstsüz yüzme kararı, kadın bedeninin özgürlüğü açısından önemli bir adım olarak görülüyor. Serel Yereli de yaptığı yorumla bu kararın kadın hakları mücadelesine olan katkısını vurguladı. Umarız Türkiye’de de bu açıdan ilerleme kaydedilir ve kadınlar istedikleri gibi sahilde rahat edebilirler.

ACM Cyprus

Geleceği Yeniden Şekillendirebilmek İçin Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu