Dünya

Biden, CIA Direktörü Burns’ü kabinesine ekledi – Son Dakika Dünya Haberleri

Biden, CIA Direktörü Burns’ü Kabinesine Dahil Etti

ABD Başkanı Joe Biden, CIA Direktörü William Burns’ü kabinesine dahil ettiğini duyurdu. Biden, konuyla ilgili yazılı açıklamasında, “Kabinemin bir üyesi olarak hizmet etmesi için Burns’e davette bulunduğumu duyurmaktan memnuniyet duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

Biden, açıklamasında Burns’ün Amerikan istihbaratına sağladığı katkılardan ve çalışmalarından övgüyle bahsetti. Biden, şunları kaydetti: “Onun liderliğinde CIA, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik acımasız saldırganlığından Çin ile rekabeti sorumluca yönetmek ve yeni çıkan teknolojilerin sunduğu risk ve fırsatları ele almaya kadar, ülkemizin en önemli ulusal güvenlik sorunlarına doğru ve yerinde, uzun vadeli bir yaklaşım getiriyor.”

Burns ise Biden’ın açıklamasının, CIA’in ulusal güvenliğe katkılarını takdir ettiğini ve kuruma duyduğu güveni yansıttığını belirtti. Burns, “İstihbarat subaylarımızın muazzam çalışmalarını temsil eden bu göreve hizmet etmekten şeref duyuyorum. Ulusal İstihbarat Direktörü Avril Haines liderliğinde olağanüstü bir istihbarat topluluğuyla meslektaşlarımızın yanında hizmet vermek de bir onurdur.” ifadelerini kullandı.

Başkan Biden’ın Burns’e kabinede yer verme kararı, sembolik olarak da olsa CIA Direktörünün yönetimdeki rolünün önemine işaret etmektedir. Daha önce de eski ABD Başkanı Donald Trump, Ulusal İstihbarat Direktörü ve CIA Direktörünü kabine üyesi yapmıştı.

Kaynak

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu