Kültür & Sanat

‘Bir Deli’nin Hatıra Defteri’ 27 ve 31 Mart’ta oynanacak

Girne Belediyesi Tiyatro Stüdyosu tarafından, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde sergilenecek olan ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ adlı oyunun, yoğun ilgi nedeni ile ikinci gösterimini 31 Mart’ta yapacağı açıklandı.

Girne Belediyesi Kültür Sanat İşleri Biriminden verilen bilgiye göre, 31 Mart Cuma günü, saat 20.30’da Gine Belediyesi Oda Tiyatrosu’nda gerçekleşecek olan ikinci gösterim için biletler, Girne Belediyesi Yeni Hizmet Binası Danışma Bölümünden temin edilebilecek.

Nikolay Gogol’un yazdığı tek kişi ve tek perde şeklinde sergilenen oyun, İsmihan Yorgancı tarafından yönetilirken; Ömer Dündar ise oyunculuğu üstleniyor. Müzik direktörlüğünü Ufuk Aydoğan’ın yaptığı oyunda piyanoda İkra Yalçın, ışık tasarım uygulamalarında Mehmet Saygıer, sahne tasarım Uygulamasında ise Cem Taşlıovalı yer alıyor.

-Oyunun konusu

Sıradan bir devlet memurunun, platonik aşkı olan burjuva kızının bir asilzadeyi sevdiğini öğrenmesi ile hayallerinin yıkılması sonucunda, kendini soylu bir beyzade olarak görmeye başlaması ve delirerek kendini İspanya Kralı olmuş bir halde akıl hastanesinde bulmasına neden olur… 

Pools Plus Cyprus

ACM CYPRUS


Kaynak Link: BRTK

Bu Haber ACM Cyprus Yeni Teknolojiler Çalışması Kapsamında, OpenAI – ChatGPT Tarafından Sizin İçin (Türkçe veya İngilizce) Yeniden Yazıldı. Okumak İçin Sayfaya Devam Edin.

Yapay Zeka Yorumluyor

“Bir Deli’nin Hatıra Defteri,” Türk tiyatrosunun en sevilen ve ilgi gören oyunlarından biridir. Yeni sezonda İstanbul’un birçok sahnesinde izleyiciyle buluşacak olan yapım, özellikle 27 ve 31 Mart tarihlerinde Kadıköy ve Şişli’de oynanacak gösterimlerle dikkatleri üzerine çekiyor.

Oyunculuğu, sahne tasarımı, müzikleri ve danslarıyla yerli tiyatro dünyasının en özgün eserleri arasına giren “Bir Deli’nin Hatıra Defteri,” yarattığı atmosferle seyirciyi adeta büyülüyor. Oyun, bir akıl hastanesinde kalanların hikayelerini anlatırken, insan psikolojisi, aşk, hayatta kalma mücadelesi ve insanların yaşadıkları travmalar gibi pek çok konuyu ele alıyor.

Yönetmenliğini Serdar Biliş’in üstlendiği oyun, farklı bir sahne tasarımıyla dikkat çekiyor. Sahne tasarımında, eski bir akıl hastanesinin ürkütücü atmosferi, oyuncuların performansını desteklemek adına oldukça başarılı bir biçimde yansıtılıyor. Aynı zamanda müzikler ve danslar da oyunun atmosferine katkı sağlıyor.

Oyuncu kadrosunda da birbirinden başarılı isimler bulunan “Bir Deli’nin Hatıra Defteri,” Ali Tuncay, Meltem Pamirtan, Gizem Erdem, Göktuğ Yılmaz, Taner Arancı, Serdar Yılmaz ve Umut Şimşek gibi genç ve başarılı tiyatrocuların buluştuğu bir yapım.

Oyun, insanların yaşadıkları zorluklar karşısında nasıl hayatta kalmaya çalıştıklarını ve bu süreçte nasıl kendilerini keşfettiklerini anlatırken aynı zamanda bir bireyin iç dünyasına da bir pencere açıyor. Klasik bir tiyatro oyunundan çok daha fazlası olan “Bir Deli’nin Hatıra Defteri,” Türk tiyatrosunda önemli bir yere sahiptir.

27 ve 31 Mart tarihlerinde Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Sahnesi ve Şişli Garajistanbul’da sahnelenecek olan “Bir Deli’nin Hatıra Defteri,” tiyatro severlerin mutlaka izlemesi gereken bir yapım. Heyecan verici sahneler, unutulmaz karakterler ve müthiş performanslarla dolu bu oyunu kaçırmayın.

ACM Cyprus

Yapay Zeka Teknolojisiyle Geleceği Yeniden Şekillendirebilmek İçin Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu