Ekonomi

Bitcoin (BTC) 17 bin dolara yükseldi: Risk devam ediyor mu?

Bitcoin (BTC), kasım ayının sonuna yaklaşırken ve piyasadaki dalgalanmalar durulurken, bugün itibarıyla 17 bin dolar seviyesine kadar yükseldi.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Yatırımcı: 17.500 dolar seviyesinde aylık kapanış bekliyorum 

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’dan alınan veriler, yatırımcıların konsolidasyon öncesi fiyatın daha yüksek seviyelere çıkacağı tahminlerini takiben BTC/USD çiftini işaret etti. 

Bitstamp’ta bugün BTC/USD paritesinde 17.072 dolarlık bir zirve kaydedildi. BTC fiyatı yine de bu seviyede kalıcılık sağlayamadı. BTC fiyatı, haberin çevrildiği yayın saati itibarıyla 16.867 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. 

Cointelegraph’ın geçtiğimiz gün bildirdiğine göre, 17 bin dolar seviyesi, boğaların atağa geçebilmesi adına önemli bir aralığı işaret ediyor.  

Popüler analist Cheds, “Bitcoin boğalarının S/R flip göstergesine göre, 16.790 dolar bölgesinde kalıcılık sağlamak istiyor” ifadelerini kullandı. Analist, aşağı yönlü düşüş sinyalinin, ufak bir yükselişi temsil ettiğini belirtti.  

BTC’de aylık mum kapanışına saatler kala piyasalar, fiyatın dalgalanmanın başlayacağına dair bir beklenti içerisinde. Bu beklentiyi ise 27 Kasım tarihindeki geri çekilmenin tetiklediği düşünülüyor. 

Bir başka kripto analisti, Twitter’da bir gönderi paylaştı ve haziran ayının en düşük seviyesi olan 17.500 dolar seviyesinde aylık kapanış bekliyorum. 

BTC/USD açıklamalı grafik. Kaynak: Credible Crypto/ Twitter

Coinglass tarafından alınan verilere göre, BTC/USD paritesi, kasım ayında yaklaşık yüzde 17,5 değer kaybetti. 

BTC/USD aylık getiri tablosu (ekran görüntüsü). Kaynak: Coinglass

BTC fiyatında risk devam ediyor mu?

Asya hisse senetlerinin 30 Kasım Wall Street açılışı öncesinde, güçlü bir gün daha geçirmesiyle makro tablo, gün içinde sabit kalmayı başardı.  

Hong Kong’un Hang Seng Endeksi, haberin çevrildiği yayın saati itibarıyla yüzde 2,2 yükseliş gösterdi. Bununla brilikte Shanghai Composite Index ile kayıplarını telafi etmeyi başarmış oldu. 

Hang Seng Endeksi (HSI) 1 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Bununla birlikte önümüzdeki aralık ayına ilişkin beklentileri analiz eden alım satım şirketi QCP Capital, Bitcoin hodler’ları için karşılaşılabilecek birtakım riskli durumları özetledi. 

Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC), önümüzdeki günlerde enflasyon beklentisi ve politikalarını özetlemesi bekleniyor. 

Bununla birlikte QCP, Crypto Circular haber bülteninde, “korku dolu bir piyasada tek seferlik daha fazla şokun bu kadar yakın zaman geleceğine inanmıyoruz, ancak çoğu kişi likiditeyi artırmak için sürekli olarak varlıklarını satmak zorunda kalıyor. Bu durum da kripto piyasasında devam eden bir deflasyonun önümüzdeki yıl da devam edeceği sinyallerinin vermesine sebep oluyor” açıklamalarında bulundu.

Ayrıca, Mt. Gox aralık ayı için BTC fiyatındaki dalgalanmanın yine gündeme geleceğini belirtti. 

Bu haberde paylaşılan tüm görüşler ve ifadeler, yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com’un görüşlerini yansıtmaz. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir; bu nedenle yatırım kararı verirken kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

 

Pools Plus Cyprus


Kaynak: Cointelegraph

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu