Magazin

Bruce Willis demans teşhisi sonrası ilk kez görüntülendi

Hollywood yıldızı Bruce Willis’e, beyinin bazı bölgelerinde meydana gelen işlev bozukluğu sonucu ortaya çıkan konuşma, konuşulanı anlama ve okuma-yazma gibi becerileri etkileyen ‘afazi’ (söz yitimi) hastalığı teşhisi mart ayında konulmuştu.

“KARİYERİNE ARA VERİYOR”

ABD’li aktörün, bilişsel yeteneklerini etkileyen hastalık teşhisi sonrası oyunculuk kariyerinden uzaklaşacağı açıklanmıştı. Willis’in kızı Rumer Willis sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, şunlar yazılmıştı: Bruce’un muhteşem destekçileri ile, ailesi olarak, sevgili Bruce’un bazı sağlık sorunları yaşadığını ve yakın zamanda bilişsel yeteneklerini etkileyen afazi teşhisi konulduğunu paylaşmak istedik. Bunun bir sonucu olarak Bruce, kendisi için çok şey ifade eden kariyerine ara veriyor. Ailemiz için gerçekten zorlu olan bir zamanda devam eden sevginiz, şefkatiniz ve desteğiniz için çok minnettarız. Güçlü bir aile olarak bu süreçten geçiyoruz ve bundan hayranlarına da bahsetmek istedik çünkü onun sizin için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz.

“ÇOK ZOR ZAMANLARDAN GEÇİYOR”

Önceki aylarda usta oyuncu Sylvester Stallone, uzun zamandır arkadaşı ve meslektaşı olan Bruce Willis’in sağlık durumu hakkında yürek burkan bir açıklama yapmıştı. 67 yaşındaki Willis ile ilgili The Hollywood Reporter’a konuşan 75 yaşındaki Stallone, şu ifadeleri kullanmıştı: Bruce gerçekten çok zor zamanlardan geçiyor. Bir nevi iletişim kuramıyor. Bu beni öldürüyor, çok üzücü.

AİLESİ DUYURDU

Hastalığı ortaya çıktıktan sonra oyunculuğu bırakarak gözlerden uzak bir hayat yaşayan 68 yaşındaki aktörün sağlık durumuyla ilgili yeni gelişme ise geçtiğimiz haftalarda yaşanmıştı. Willis’in ailesi, ünlü ismin davranış ve kişilik değişikliği, düşünme, dil ve harekette bozulma semptomları gösteren frontotemporal demans hastalığına yakalandığını duyurmuştu.

“NET BİR TANIYA SAHİP OLMAK RAHATLATICI”

Bruce Willis’in eşi Emma Heming, oyuncunun tüm ailesi adına Instagram sayfasından yaptığı açıklamada; “2022’de afazi hastalığını öğrendiğimizden beri, Bruce’un durumu ilerledi ve artık daha spesifik bir teşhisimiz var: frontotemporal demans (FTD olarak bilinir). Ne yazık ki, iletişimle ilgili zorluklar Bruce’un karşı karşıya olduğu hastalığın belirtilerinden sadece bir tanesi. Bu acı verici olsa da, nihayet net bir tanıya sahip olmak rahatlatıcı” ifadelerini kullanmıştı.

UMUTLULAR

Aile ayrıca, FTD’nin 60’lı yaşlardaki kişilerde sık görülen bir hastalık olduğunu da söylemişti. Hastalığın günümüzde tedavisi bulunmazken, Willis’in ailesi ilerleyen zamanlarda bu durumun değişebileceği konusunda umutlu olduklarını aktarmıştı.

İLK KEZ GÖRÜNTÜLENDİ

Bruce Willis, demans teşhisinin ardından ilk kez geçtiğimiz gün objektiflere takıldı. Ünlü isim, Kaliforniya’da yanında iki arkadaşıyla birlikte yürüyüşün tadını çıkardı. Hollywood yıldızı, rahat kıyafetler tercih ederek; mavi bir kazak, siyah pantolon, spor ayakkabı giydi ve gri bir bere taktı.

 

Pools Plus Cyprus


Kaynak: MyNet/CNN

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu