Kıbrıs

Bugün 28 Şubat Sivil Savunma Günü

Bugün 28 Şubat Sivil Savunma Günü… Gün nedeniyle yayımlanan mesajlarda, Sivil Savunma Teşkilatı’nın çalışmalarına destek belirtildi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar mesajında, halkın bekası, ülkenin savunması ve her türlü doğal afete karşı verilen mücadelenin ne denli önemli olduğunun, yaşanan felaketle bir kere daha idrak edildiğini ifade ederek, “Sivil Savunma Teşkilatı’nın kurumsal yapılanmasının çok daha ileri noktalara taşınması, önceliğimiz olmalıdır” dedi.

Başbakan Ünal Üstel de mesajında, yaşanabilecek her tür felakete karşı halkın can ve mal kaybının en aza indirilmesi ve arama kurtarma çalışmalarının en yüksek seviyede desteklenmesi amacıyla, Sivil Savunma Teşkilatı’nın özveri ve titizlikle yürüttüğü çalışmaları tüm güçleriyle desteklemeye devam edeceklerini vurguladı.

Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu da mesajında, milli savunmanın ayrılmaz bir parçası olan sivil savunmanın başarıyla yürütülmesinin, tüm kurum, kuruluş, sivil toplum örgütleri ve vatandaşların gösterecekleri duyarlılık ve özverili çalışmalarla sağlanacağını belirtti. 

Pools Plus Cyprus


Kaynak: BRTK

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu