Ekonomi

Chainlink fiyatı iki haftada yüzde 25 yükselebilir

Chainlink (LINK), staking protokolünün başlatılmasına doğru önümüzdeki birkaç gün içinde yüzde 25 ralliye hazırlanıyor gibi gözüküyor.

Chainlink fiyatı staking öncesi yükseliyor

Beta modda 6 Kasım’da başlatılacak staking özelliği, LINK sahipleri için ödül kazanma fırsatını artırmaya odaklanan “Chainlink Economics 2.0” kapsamında geliyor.

Chainlink kullanıcılarının önceden LINK ödülü almak için kendi düğümlerini kurmaları gerekiyordu. Staking özelliği, LINK ödülü kazanabilecek yeni alanlar yaratarak token’a olan talebi teorik olarak artırabilir.

Buna ek olarak, LINK’in çatı şirketi Chainlink’e kahin hizmet sağlayıcısı olarak talepte de artış görülebilir.

Blockhain odaklı medya şirketi Gokhshtein Media’nın kurucusu David Gokhshtein, FTX’in çöküşünün ardından borsa rezervlerine ilişkin netliğin artırılmasının beklendiğini söyledi. Gokhshtein’a göre bu durum, Chainlink gibi kahin hizmetlerine olan talebi yükseltebilir.

Chainlink Labs, rezerv kanıtı (PoR) denetleme hizmetlerini 10 Kasım’da başlatmıştı.

Tüm bu spekülasyonlar, Chainlink fiyatına yukarı yönde etki yaptı. LINK, 5,50 dolar civarında dip yaptıktan sonraki sekiz günde yüzde 35,50 yükseldi. LINK, 29 Kasım itibarıyla 7,50 dolar civarından işlem görüyor.

LINK/USD paritesi, teknik göstergelere göre kısa vadede yükselişe devam edebilir.

LINK kırılma formasyonu geçersiz oldu

LINK, FTX olaylarının ardından kaybettiği yükselen destek trend çizgisini üç hafta sonra, 29 Kasım’da yeniden geçti. Chainlink, böylece 4 dolara kırılma öngören yükselen üçgen kırılma formasyonunu da geçersiz kıldı. 

Şimdi ise formasyon dahilinde seyreden LINK, aşağıdaki grafikte de görüldüğü gibi aralık ayının ikinci haftasına kadar 9,40 doları görebilir. Bu da güncel kura kıyasla yüzde 25 artışı temsil ediyor.

LINK/USD paritesinin üç günlük fiyat grafiği. Kaynak: TradingView

Piyasa analisti Michaël van de Poppe da LINK fiyatının 9 doları geçmesini bekliyor.

Dahası, 9,40 dolar direncinin geçilmesi halinde, yükselen üçgen kırılma hedefi olan 16 dolar dahi görülebilir. Tam aksine üçgenin alt trend çizgisinin altına bir kez daha gerilenmesi halinde 4 dolar, yani güncel kurun yüzde 45 altı hedef alınabilir. 

Pools Plus Cyprus


Kaynak: Cointelegraph

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu