Türkiye

CHPde İstanbul adaylık savaşları


8 Ekim’deki CHP İstanbul Kongresi’ne hala iki hafta var ama en çok konuşulan kongre İstanbul olacak. Nedeni CHP Kurultay’ında genel başkanın kim olacağını belirleyecek en çok delege İstanbul’dan. Aynı zamanda İstanbul değişimcilerle genel merkezcilerin sayısının bıçak sırtı olduğu yer. İstanbul’daki kongrede iki aday mı tek aday mı yarışacak günlerdir bu konuşuluyordu. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun büyükşehirlerde tek adayla girilmesi yönünde tavrı olduğu biliniyordu.

Hafta sonu ilk aday belli oldu. CHP’nin Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik, CHP İstanbul İl Başkanlığı için aday olduğunu duyurdu.

Partide değişimcilerin desteklediği CHP Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik, 27 ilçe başkanıyla birlikte CHP İstanbul İl Başkanlığı’ndan adaylığını duyurdu.

Gözler bu kez başka bir ismin genel merkezin desteklediği birinin öne çıkıp çıkmayacağına çevrildi. O andan itibaren son 48 saatte yoğun görüşme trafiği yaşandı ve ardından Ocak 2018’de yapılan İstanbul İl Başkanlığı seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun Canan Kaftancıoğlu’nu desteklediği kongrede aday diğer isim Cemal Canpolat’ın il başkanlığına aday olacağı konuşulmaya başlandı. Hatta CHP liderinin Canpolat’la görüşüp ‘adaylığınızı açıklayın’ dediği bildirildi.

Ardından Canpolat sosyal medya hesabından adaylık açıklaması için çarşamba gününü işaret etti.

CHP’de daha önce de İl Başkanlığı yapan Cemal Canpolat ile değişim isteyenlerin adayı olan Özgür Çelik yarışacak.

Kaynak

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu