Ekonomi

Çin’de 200.000 kamu işi için 7,7 milyonluk rekor başvuru

Çin’de gençler arasındaki işsizlik hızla artarken bu yıl rekor sayıda insan kamu hizmeti sınavına girdi.

Devlet medyası raporlarını analiz eden CNBC, 2023 başvuru turunda 7,7 milyon kişinin, ulusal ve eyalet düzeyinde 200.000′den fazla devlet işi için kamu hizmeti sınavına girdiğini tespit etti.

Devlet işlerine olan ilgi, Şi Cinping’in geçen hafta benzeri görülmemiş bir üçüncü dönem için Çin’in lideri olarak konumunu sağlamlaştırmasıyla geldi.

JPMorgan, Fed'in 2 trilyon dolarlık likidite sağlayacağını söyledi

JPMorgan, Fed’in 2 trilyon dolarlık likidite sağlayacağını söyledi

Şi, iktidardaki Çin Komünist Partisi altında birliği ülkenin inşası için gerekli görüyor. Bu, partinin devlete ait olmayan işletmeler de dahil olmak üzere ekonomideki varlığını artırmaya hazır olduğu ve artırmaya hazır olduğu anlamına geliyor.

Çin’in 16 ila 24 yaşları arasındaki gençleri arasındaki işsizlik, geçen yaz pandeminin ortasında rekor seviyelere ulaşmış, ancak o zamandan beri biraz azalmıştı.

Devlet medyasında partinin Ulusal Akademisi’nde profesör olan Zhu Lijia’ya atıfta bulunulan bir haberde , devletin ulusal ve eyalet düzeyinde işe alımları ”özellikle üniversite mezunları için işsizlik baskısını hafifletmeyi amaçlayan” bir kararla yaklaşık yüzde 15 ila yüzde 20 oranında genişlettiği belirtildi.

 

Pools Plus Cyprus


Kaynak: NTV/MyNet/CNN

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu