Sağlık

Çin’de ömrü uzatmak için kullanılıyor! Tüketenlere kanser uğramıyor

blank

Kanser tedavilerinde başlatılan çalışmalarda en dikkat çekici besin arı sütü olarak belirlendi. Kraliyet besini olarak da bilinen arı sütü, tam bir kanser ilacıdır. Çin’de sıklıkla kullanılan arı sütü sağlıklı yaşam süresini uzatıyor.

Beyaz kremsi olan bu yapı baldan 10 bin kat daha değerli ve faydalıdır. Arı sütü için özel tesisler kurulmuştur. Bitkisel tedavide özellikle hücre yapısını hızla yenilediği ve deformeyi engellediği tespit edilmiştir.

ARI SÜTÜNÜN FAYDALARI NELERDİR? 

Antioksidan mineraller barındıran arı sütü hücre yapısındaki DNA sistemini yeniliyor. Böylece deforme olmuş DNA düzenini yeniden güncelliyor. Uzmanlar özellikle meme kanserine meyilli olanların düzenli tüketmesi gereken bir besin olduğunun altını çizdi.

Hücre dokusunda sadece kanseri değil. Aynı zamanda cilt dokusundaki hücre yapılarını da güncelleyerek yaşlanmayı önler. Vücudu toksinlerden arındırarak gençlik süresini uzatır.

İbrahim Saraçoğlu, arı sütünün kan basıncını dengelediğini belirtir. Bu da özellikle yüksek tansiyonun önüne geçer.

Vücudun enerji depolarını fuller. Amino asit barındırdığından stres hormonunu azaltır. Bu sayede daha güçlü bir hücre yapısı sağlar.

Bağışıklık sisteminin ihtiyacı olan tüm vitaminleri tek seferde sağlayarak hastalıklara karşı direnci artırır. Vücut fonksiyonlarını günceller.

Devam eden en büyük araştırma ise arı sütünün kısırlık üzerindeki etkileridir. Erkeklerdeki sperm kalitesini artırırken kadınların ise hamilelik sürecinin daha rahat geçmesini sağlar.>Kaynak: NTV/CNN

Yorum Yapın

Diğer Haberler

blank
Sağlık

Asbest nedir? Asbestin neden olduğu hastalıklar

5. Kanserler: Malign mezotelyoma: Asbestin yol açtığı en önemli hastalık akciğer zarı ve karın zarı kanseri, yani mezotelyomadır. Batı ülkelerinde
blank
Sağlık

2 dakikada 1 kadın hamilelik yüzünden ölüyor

Dünyada her iki dakikada bir kadın doğum sırasında hayatında kaybediyor. Dünya genelinde doğum sırasında ölümlerin artış gösterdiği belirtiliyor. ABD’de 2000’li
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com