Sağlık

Çin’de ömrü uzatmak için kullanılıyor! Tüketenlere kanser uğramıyor

Kanser tedavilerinde başlatılan çalışmalarda en dikkat çekici besin arı sütü olarak belirlendi. Kraliyet besini olarak da bilinen arı sütü, tam bir kanser ilacıdır. Çin’de sıklıkla kullanılan arı sütü sağlıklı yaşam süresini uzatıyor.

Beyaz kremsi olan bu yapı baldan 10 bin kat daha değerli ve faydalıdır. Arı sütü için özel tesisler kurulmuştur. Bitkisel tedavide özellikle hücre yapısını hızla yenilediği ve deformeyi engellediği tespit edilmiştir.

ARI SÜTÜNÜN FAYDALARI NELERDİR? 

Antioksidan mineraller barındıran arı sütü hücre yapısındaki DNA sistemini yeniliyor. Böylece deforme olmuş DNA düzenini yeniden güncelliyor. Uzmanlar özellikle meme kanserine meyilli olanların düzenli tüketmesi gereken bir besin olduğunun altını çizdi.

Hücre dokusunda sadece kanseri değil. Aynı zamanda cilt dokusundaki hücre yapılarını da güncelleyerek yaşlanmayı önler. Vücudu toksinlerden arındırarak gençlik süresini uzatır.

İbrahim Saraçoğlu, arı sütünün kan basıncını dengelediğini belirtir. Bu da özellikle yüksek tansiyonun önüne geçer.

Vücudun enerji depolarını fuller. Amino asit barındırdığından stres hormonunu azaltır. Bu sayede daha güçlü bir hücre yapısı sağlar.

Bağışıklık sisteminin ihtiyacı olan tüm vitaminleri tek seferde sağlayarak hastalıklara karşı direnci artırır. Vücut fonksiyonlarını günceller.

Devam eden en büyük araştırma ise arı sütünün kısırlık üzerindeki etkileridir. Erkeklerdeki sperm kalitesini artırırken kadınların ise hamilelik sürecinin daha rahat geçmesini sağlar.

 

Pools Plus Cyprus


>Kaynak: NTV/CNN

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu