Teknoloji

Çin’den 3500 otomobil Türkiye’ye yola çıktı

blank

İlkbahar aylarında Türkiye satışlarına başlanması planlanan Chery, Şangay Limanı’ndan yola çıkan gemilerde 3.286 adet otomobili olduğunu açıkladı. Gemiler, yaklaşık bir aylık yolculuğun ardından Türkiye’ye ve diğer Avrupa pazarlarına varacak. Chery, geçtiğimiz yeni yıl tatili döneminde Avrupa, Avustralya ve Güney Amerika’daki 11 ülke ve bölgeye 24.000 araç gönderdi. Gemilerin yaklaşık yarısı limanlarına ulaştı ve ihracat pazarlarında iyi bir başlangıç yaptı.

Her 70 saniyede bir otomobil

Çin üretimi cep telefonları ve ev aletleri gibi, Çin otomobilleri de günümüzde tüm dünyadaki kullanıcılar için hızla yeni bir tercih haline geliyor. Özellikle geçtiğimiz yıl, Çin otomobil ihracatı 3.111.000 adede ulaştı. Yıllık bazda yüzde 68 artışla 452.000 adet Chery marka otomobil ihraç edildi. Chery, binek araç ihracat satış adetleriyle 20 yıldır Çinli markalar arasında birinci sırada yer alıyor. Bu yıl ihraç edilen her 7 Çin otomobilinden 1’i Chery oldu. İhraç pazarlarında ortalama her 70 saniyede bir Chery üretimi araç teslim ediliyor.

blankKaynak: NTV

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Haberler

blank
Teknoloji

İsrail’in ilk teleskobunu NASA fırlatacak – Son Dakika Teknoloji Haberleri

Teleskopun, bilim adamlarının evrendeki nötron yıldız birleşmeleri gibi geçici olayları tespit etme ve analiz etme becerilerinde devrim yaratması beklendiği kaydedildi.
blank
Teknoloji

James Webb Uzay Teleskobu uzak evrende 6 büyük galaksi keşfetti – Son Dakika Teknoloji Haberleri

Leja, teleskobun keşfettiği 6 galaksinin beklenenden çok daha büyük olduğunu söyleyerek “küçük, genç, bebek galaksiler” bulmayı beklediklerini ancak “bizimki kadar
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com