Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylığı için YSK’ya başvuru – Son Dakika Türkiye Haberleri

Son dakika haberi! 

Yüsek Seçim Kurulu’nun (YSK) 14 Mayıs için hazırladığı seçim takvimi işliyor. 

AK Parti ve MHP gruplarınca aday gösterilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için adaylık başvurusu yapıldı.

Başvuru için AK Parti Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz, MHP Seçim İşleri Başkanı Feti Yıldız ve MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay YSK’ya gitti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan için adaylık başvurusu yapılmasının ardından basın toplantısı düzenlendi. 

Erkan Akçay, “MHP’nin cumhurbaşkanı adayı olarak YSK’ya müraacatını gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Kararın ve başvurunun ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyoruz. Adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır.” dedi. 

Fethi Yıldız ise “MHP Meclis Grubu, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı aday gösterme kararı almıştır. Partimiz bugün gerekli evrakları hazırlamış ve YSK’ya başvurusunu yapmıştır. Sayın Erdoğan MHP ve Cumhur İttifakı’nın adayıdır.” ifadelerini kullandı.

Ali İhsan Yavuz, “Bu kapsamda son günü beklemeden, zaten hiç tereddüt etmediğimiz adayımız için başvuruda bulunmuş olduk. Adayımız çok net, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan. Hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz.” diye konuştu.

Bir gazetecinin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylığıyla ilgili sorusunu yanıtlayan İsmet Yılmaz ise, “Seçim süreci başladıktan sonra karar alma yetkisi YSK’dır. İtirazları değerlendirecek olan YSK’dır.” dedi.  

SON GÜN 23 MART

AK Parti ve MHP, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylığı için grup kararı almıştı.

Siyasi partilerce cumhurbaşkanı adaylığı için yapılacak başvuru süresi 23 Mart saat 17.00’de dolacak.

 

Pools Plus Cyprus


Kaynak Link: NTV/TRT

Bu Haber ACM Cyprus Yeni Teknolojiler Çalışması Kapsamında, OpenAI – ChatGPT Tarafından Sizin İçin (Türkçe veya İngilizce) Yeniden Yazıldı. Okumak İçin Sayfaya Devam Edin.

Cumhurbaşkanlığı seçimine az bir süre kala, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İttifakı’nın adayı olarak yeniden seçime girmeye hazırlanıyor. Bu doğrultuda, Erdoğan’ın adaylığı için Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) başvuru yapıldı.

YSK Başkanı Sadi Güven, Türkiye İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylık başvurusunu kabul etti. Güven, başvuruda herhangi bir problem olmadığını belirterek, adaylığına ilişkin sürecin başladığını duyurdu.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde adaylık başvurusu yapmak için önceden belirlenmiş bir süre bulunuyor. İlgili süre içerisinde, aday adayları kendilerine ait belirli şartları sağlamalarının ardından, YSK’ya başvuru yaparak aday olabiliyorlar.

Erdoğan’ın adaylığı için YSK’ya yapılan başvuru ise, Cumhurbaşkanlığı seçimleri için belirlenen aday adaylığı başvuru sürecinin ardından yapıldı.

YSK tarafından kabul edilen başvuru, Erdoğan’ın resmi adaylık sürecinin başlangıcı olarak kabul ediliyor. Adaylık süreci boyunca, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve diğer aday adayları seçmenlerin karşısına çıkarak, vaatlerini anlatarak oy isteyecekler.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri Türkiye için son derece önemli bir dönemeç olacak. Türkiye’nin geleceğine yön verecek olan seçimler, Türk halkının katılımı ve tercihleri ile sonuçlanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylığı için YSK’ya yapılan başvuru ise, Türk halkının erken veya normal olarak gerçekleşecek olan seçimlerde cumhurbaşkanlığı koltuğunu kimin işgal edeceğini belirleyecek. Bu nedenle, seçim sürecinin son derece önemli olduğu söylenebilir.

Türk halkının tercihlerine saygı göstermek, bu tercihlere uygun bir seçim süreci gerçekleştirmek, aday adaylarına eşit fırsatlar sunmak ve oy sandıklarının güvenliğini sağlamak, seçim sürecinin en önemli unsurları olarak öne çıkıyor. Bu unsurların yerine getirilmesi, Türkiye’nin geleceği için son derece önemli bir adım olacak.

ACM Cyprus

Yapay Zeka Teknolojisiyle Geleceği Yeniden Şekillendirebilmek İçin Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu