Türk Dünyası

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Eşi Sibel Tatar Liseler Arası Şiir Yarışmasında Yer Aldı!

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, eşi Sibel Tatar ile birlikte, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Komitesi ile Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğinde düzenlenen “Liseler Arası Şiir Okuma Yazma Yarışması” etkinliğine katıldı. Bu yıl üçüncü kez düzenlenen yarışmada, öğrenciler “Güzel ülkemiz, doğamız ve en güzel duygu olan sevgi” temalarıyla şiir yazma ve okuma alanında yarıştılar.

Yarışma kapsamında düzenlenen açılış konuşmasında Cumhurbaşkanı Tatar, seçici kurul üyelerine, katılımcı öğrencilere ve öğretmenlere teşekkür ederek, her yıl düzenlenen bu yarışmanın genç şairlere fırsat sunduğunu vurguladı. Kıbrıs Türk edebiyatında önemli şairleri anarak şiir sanatının milli duyguları en güzel şekilde ifade ettiğine dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Tatar, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın da şiir yazdığına atıfta bulunarak, milli duyguların şiirlerle ifade edilmesinin önemine değindi. Ayrıca, Erenköy’de şehit düşen Süleyman Uluçam’ın genç yaşında yazdığı şiirlerden bahsederek, öğrencilere teşekkür etti.

Yarışmanın başarılı öğrencileri belirlenerek ödüllerin verildiği etkinlikte, genç şairlerin yeteneklerini sergilediği ve milli değerlere sahip çıktıkları görüldü. Liseler Arası Şiir Okuma Yazma Yarışması, genç kuşakların edebiyat ve şiir alanındaki yeteneklerini artırmaya yönelik önemli bir platform olmaya devam ediyor.

Bu haber bu kaynaktan alınarak ACM Cyprus yeni teknolojiler çalışması kapsamında, OpenAI – ChatGPT tarafından yeniden yazılmıştır. Geleceği yeniden şekillendirebilmek için yorumlarınızı bekliyoruz.

Kaynak

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu