Kıbrıs

Cumhurbaşkanı Tatar, depremden etkilenen ailelerle Tatlısu’da bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye’de meydana gelen depremden etkilenen Hatay, Kahramanmaraş ve Adıyaman bölgelerinde evleri yıkılan ve Tatlısu Belediyesi tarafından Tatlısu Zambak Tatil Köyü’nde misafir edilen aileleri ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, depremden etkilenen ailelerle bir araya gelerek, geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Depremden etkilenen çocuklarla da bir araya gelen Cumhurbaşkanı, çocuklarla sohbet etti.

Asrın felaketi olarak değerlendirilen 6 Şubat depreminin çok büyük acılara yol açtığını belirten Tatar, yaraların sarılması için birlik ve beraberlik içinde başlatılan seferberliğin sürdüğünü söyledi.

Cumhurbaşkanı Tatar ayrıca, depremde yaşamını yitirenlere bir kez daha rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi. 

Pools Plus Cyprus


Kaynak Link: BRTK

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, son günlerde yaşanan depremler nedeniyle evlerini terk eden ve çadırlarda yaşayan ailelerle Tatlısu’da bir araya geldi. Tatar, ailelerin ihtiyaçlarını dinleyerek yardım sözü verdi.

Depremlerin etkisiyle evlerini terk eden ve çadırlarda yaşamak zorunda kalan ailelerle bir araya gelen Tatar, ailelerin yaşadığı zorlukları dinleyerek çözüm üretmek için çalışacaklarını ifade etti. Ailelerle birlikte çadırları gezen ve çocuklarla ilgilenen Tatar, ihtiyaç duyulan malzemelerin temini için gerekli talimatları verdi.

Tatlısu’da yaptığı ziyarette ailelerin moralini yükselten Cumhurbaşkanı Tatar, toplumun bir arada hareket ederek zorlukların üstesinden gelebileceğini söyledi. Depremlerin neden olduğu zararların giderilmesi için hükümetin tüm imkanlarını seferber ettiklerini ifade eden Tatar, vatandaşların da bu süreçte birbirlerine destek olmaları gerektiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Tatar, depremin etkisini azaltmak için alınması gereken önlemler hakkında da bilgi verdi ve toplumun deprem konusunda bilinçlendirilmesi gerektiğini belirtti. Toplumun deprem konusunda daha bilinçli olması için çalışmalar yapacaklarını söyleyen Tatar, vatandaşların da bu sürece katkı sağlamalarını istedi.

Turkish Cypriot President Ersin Tatar visited families whose homes were destroyed in the earthquake that struck the Hatay, Kahramanmaraş, and Adıyaman regions of Turkey. The families have been hosted in the Tatlısu Zambak Holiday Village by the Tatlısu Municipality. Tatar met with the families to offer his condolences and solidarity, also talking with children who were affected by the earthquake. Tatar emphasised the importance of unity and solidarity in the face of such disasters, and offered his condolences to those who lost loved ones in the earthquake, which is being described as a “disaster of the century”.

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu