Türk Dünyası

“Cumhurbaşkanı Tatar, GKK Karargahını Ziyaret Etti” – Turkish News World – OpenAI Destekli Haber Portalı

Kıbrıs Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, askerlerle bir araya gelerek son Kıbrıs gelişmeleri hakkında bilgilendirmede bulundu. Tatar, Türkiye ve Yunanistan’da gerçekleşecek seçimler sonrasında Kıbrıs konusunda yeni bir hareketlilik olabileceğini ifade etti. BM, AB ve Amerika temsilcilerinin bu konuda görüşme talepleri olduğu belirtildi. Kıbrıslı Türklerin egemenlik haklarına vurgu yapan Tatar, tek egemenliği kabul etmenin kayıp olduğunu dile getirdi.

Tatar ayrıca, KKTC’nin dünya tarafından kabul edilmesi için çalışmaların sürdürülmesi gerektiğini söyledi. Ülkeye gelen turistler, ticaret, öğrencilerin varlığı ve inşaat projelerinin güven ve asayişle doğrudan ilgili olduğunu belirtti. Tatar, Kıbrıs’ın Doğu Akdeniz’de tehditlere açık olduğuna işaret ederek, Güvenlik Kuvvetleri ve Türk Silahlı Kuvvetlerine teşekkür etti.

Tatar, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetinin desteğini aldıklarını belirterek, Türkiye’nin de dahil olduğu enterkonnekte projede kablo ile gelen elektrikle çevre kirliliğine son verileceğini söyledi.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu