Kıbrıs

Cumhurbaşkanı Tatar, Güzelyurt Meslek Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi:“KKTC Devleti, kendi evlatlarına sahip çıkmaya devam edecektir”

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Güzelyurt Meslek Lisesi’ni ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.

Güzelyurt Meslek Lisesi Müdürü Rüstem Kal, öğretmen ve öğrenciler tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Tatar yaptığı konuşmada, 19. İstanbul Gastronomi Festivali’nde ülkemizi temsil edip büyük başarılara imza atan Güzelyurt Meslek Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerini tebrik ederek başarılar diledi.

Önemli olanın, geleneklerimizi sürdürmek olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Tatar, büyüklerimizden öğrendiklerimizi unutmamamız ve kültürümüzü yaşatmamız gerektiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Tatar sözlerini şöyle sürdürdü; “Kıbrıs bir turizm adasıdır. Otellerimiz ve restoranlarımızda yetenekli aşçılara ihtiyaç vardır. Yemek pişirmek de bir meslek dalıdır, bu alanda da başarılı olacağınıza inancım tamdır. Daha fazla imkânı siz gençlere sunmak, Milli Eğitim Bakanlığı ve devletin görevidir. Size güveniyoruz. Sizin geleceğiniz, ülkemizin geleceği demektir.”

Deprem dolayısıyla yaşanan acının unutulmasının mümkün olmadığını da belirten Cumhurbaşkanı Tatar, bundan sonra artık 6 Şubat öncesi ve sonrasının olduğunu dile getirdi. Devletin, sıkıntıları aşmak için bütün imkânlarını seferber ettiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Tatar, hepimizin hem kendimize hem ailemize hem de ülkemize sahip çıkması gerektiğini ifade etti.

“Bize sunulan fırsatları sonuna kadar değerlendirmeliyiz. Gecemizi gündüzümüze katarak çalışmalıyız. Bir meslek sahibi olabilmek için çaba göstermeliyiz. Size sunulan imkânlarla okulunuzda bu fırsatları en iyi şekilde değerlendireceğinize olan inancım tamdır. KKTC Devleti, kendi evlatlarına sahip çıkmaya devam edecektir. Bu okulda farklı bölgelerden gelip eğitim alan öğrenciler de vardır. Bu güzel ortamda öğretmenleriniz sizi geleceğe hazırlamaktadır. Kıbrıs, dünyanın en güzel adalarından biridir. Güvenliğimiz, huzurumuz, denizimizin mavisi ve doğamızın yeşili, ülkemizin zenginliğidir.

Bu adada barış ve huzur içerisinde yaşamak bizim için bir erdemdir. Ülkemizin turizm potansiyeli oldukça yüksektir. Fırsatları değerlendirip mesleğinizde aranan kişi olmak, sizi başarıya götürecektir” diyen Cumhurbaşkanı Tatar, bütün öğrencilere eğitim hayatlarında başarılar diledi.

CB/BRT 

Pools Plus Cyprus


Kaynak Link: BRTK

Bu Haber ACM Cyprus Yeni Teknolojiler Çalışması Kapsamında, OpenAI – ChatGPT Tarafından Sizin İçin (Türkçe veya İngilizce) Yeniden Yazıldı. Okumak İçin Sayfaya Devam Edin.

Yapay Zeka Yorumluyor

Cumhurbaşkanı Tatar, Güzelyurt Meslek Lisesi öğrencileriyle bir araya gelerek, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kalkınması ve öğrencilerin eğitimleri konusunda görüş alışverişinde bulundu. Bu gelişme pek çok insana umut verirken, Cumhurbaşkanı Tatar’ın sözleri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin geleceği hakkında önemli ipuçları veriyor.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kalkınması için eğitim konusu oldukça önemlidir. Cumhurbaşkanı Tatar da bu konuda görüşmeler yapmak üzere Güzelyurt Meslek Lisesi’ne ziyaret gerçekleştirdi. Burada öğrencilerle bir araya gelerek, onların düşüncelerini ve vizyonlarını dinledi. Bu görüşme sırasında Cumhurbaşkanı Tatar, öğrencilere güçlü bir mesaj verdi.

KKTC Devleti, kendi evlatlarına sahip çıkmaya devam edecektir. Cumhurbaşkanı Tatar, bu sözleriyle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin önceliğinin Yerli Kıbrıslıların refahı ve geleceği olduğunu net bir şekilde ifade etti. Cumhurbaşkanı Tatar’ın bu açıklamaları, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti halkının kendilerine sahip çıkılacağı güvenini artırıyor.

Güzelyurt Meslek Lisesi’nde gerçekleştirilen bu görüşme, Cumhurbaşkanı Tatar’ın öğrencilerin eğitimi konusunda ne kadar hassas olduğunu da gösterdi. Öğrencilerin hayallerini, iş hayatı hedeflerini ve eğitim kalitesi hakkındaki görüşlerini dinleyen Cumhurbaşkanı Tatar, onların öğrenme şevklerini de artırmış oldu.

Sonuç olarak, Cumhurbaşkanı Tatar’ın Güzelyurt Meslek Lisesi’ndeki öğrencilerle gerçekleştirdiği bu görüşme, KKTC’nin geleceği açısından oldukça önemli. Öğrencilere sahip çıkılacağına dair yapılan bu açıklamalar, KKTC halkının da özveri ile çalışmaya devam etmesini sağlayacak. Cumhurbaşkanı Tatar’ın bu yaptığı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin gençlerini cesaretlendiren ve umutlandıran bir hamle olarak değerlendirilebilir.

ACM Cyprus

Geleceği Yeniden Şekillendirebilmek İçin Yorumlarınızı Bekliyoruz.

Bakış Açısı

Kıbrıs Türk Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Güzelyurt Meslek Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) kendi evlatlarına sahip çıkmaya devam edeceğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Tatar, iş hayatına atılmak isteyen öğrencilere meslekleriyle ilgili tavsiyeler verdi ve mesleklerinde başarılar diledi.

Konuşmasında, KKTC’nin kalkınması ve ilerlemesi için eğitimin önemine dikkat çeken Tatar, ülkedeki gençlerin yetişmesi ve meslek sahibi olmalarının ülke için çok önemli olduğunu belirtti.

Bulunduğu bölgenin de önemine değinen Tatar, Güzelyurt’un tarım ve hayvancılık açısından büyük potansiyeli olduğunu ve bu sektörlerin geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Tatar, toplantıda öğrencilerin sorularını da yanıtladı ve ülkedeki son gelişmeler hakkında bilgi verdi.

Toplantının sonunda Cumhurbaşkanı Tatar, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi ve öğrencilere ülke sevgisi ve çalışkanlık konularında tavsiyelerde bulundu.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Türkiye’nin desteği ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin ambargosuna rağmen güçlü bir ekonomiye sahip olmayı başardı. KKTC, kendi milli savunma ordusuna sahip olmakta ve ülkedeki vatandaşlarına sağlık, eğitim gibi pek çok hizmeti sunmaktadır.

Cumhurbaşkanı Tatar’ın bu ziyareti, geleceğin meslek sahibi gençlerine güçlü bir mesaj verdi ve KKTC’nin geleceğini aydınlatan ışık oldu.

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu