Kıbrıs

Cumhurbaşkanı Tatar, ressam ve karikatürist Pakdel’i kabul etti – BRTK

blank

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye’de meydana gelen depremde Adıyaman İsias Otel enkazında hayatını kaybeden Gazimağusa Türk Maarif Koleji kız ve erkek voleybol takımı şampiyon melekleri resmeden İranlı ressam ve karikatürist Alireza Pakdel’i kabul ederek görüştü.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, kabuldeki konuşmasında, deprem dolayısıyla kaybedilen şampiyon meleklerin acısını ve yaşanılan felaketi, çizdiği anlamlı eserle kağıda döken ressam ve karikatürist Alireza Pakdel’e teşekkür eden Cumhurbaşkanı Tatar, güzel bir eser ortaya çıkardığı için kendisini tebrik etti.

Cumhurbaşkanı Tatar bu eserin, yaşanılan acılar içerisinde Kıbrıs Türk halkını duygulandırdığını ve herkes tarafından takdir edildiğini ifade ederek; “Bu acı büyük bir acıdır. Bu acı dinmeyecektir. Kaybettiğimiz canlarımız, birer melek olarak kalbimizdeki müstesna yerini koruyacaktır” dedi.

Ressam ve karikatürist Alireza Pakdel ise konuşmasında, Kıbrıs Türk halkını çok sevdiğini belirterek deprem sabahı voleybolcu gençlerin enkaz altında kaldığını öğrenmesinin, kendisini çok üzdüğünü dile getirdi. Bir an kendini Kıbrıs Türk halkının bir parçası olarak hissettiğini ve bu duygular içerisinde söz konusu eseri çizdiğini söyleyen Pakdel, kendisini kabulünden dolayı Cumhurbaşkanı Tatar’a teşekkür etti.

Kaynak: BRTK

Bir Cevap Yazın

Diğer Haberler

blank
Kıbrıs

Başbakanlık Deprem Denetim Komitesi ikinci toplantısını yaptı

Başbakanlık Deprem Denetim Komitesi ikinci toplantısını Başbakan Ünal Üstel başkanlığında gerçekleştirdi. Başbakanlık’tan verilen bilgiye göre, toplantıda ülkede bulunan yapı stoku,
blank
Kıbrıs

Kalkanlı ve Mersinlik’te fidan dikimine başlandı – BRTK

Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı arasında imzalanan “55773 Öğrenci 55773 Fidan Ağaçlandırma” İş Birliği Protokolü kapsamında
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com