Dünya

Danimarka’da Kur’an Yakma Provokasyonu! – Son Dakika

Danimarka’da İslam karşıtı ve aşırı milliyetçi “Danske Patrioter (Danimarkalı Vatanseverler)” adlı marjinal grup, Irak’ın Kopenhag Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim’i yaktı. Grup üyeleri İslam karşıtı pankartlar açtı ve İslam’a hakaret içeren sloganlar attı. Ayrıca Irak bayrağını ve Kur’an-ı Kerim’i yere atarak üzerine bastı. Provokatör grup daha sonra bu anları sosyal medya hesaplarından canlı olarak paylaştı. Grup, bu provokasyonun İsveç’in Bağdat Büyükelçiliği’ne yapılan saldırıyı protesto etmek amacıyla gerçekleştirildiğini bildirdi.

Gösteri, polisin yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleşti ve basın mensupları tarafından da takip edildi. Danske Patrioter adlı marjinal grup daha önce Türkiye’nin Kopenhag Büyükelçiliği önünde Türk bayrağı ve Kur’an-ı Kerim’e saldırı düzenlemiş ve İslam’a hakaret etmişti.

Bağdat’ta ise Sadr Hareketi mensupları Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da Kur’an-ı Kerim’e yönelik gerçekleştirilen saldırıya tepki gösterdi. Bağdat’ın merkezi Tahrir Meydanı’nda toplanan Sadr yanlısı kişiler, Kur’an-ı Kerim’e yönelik saldırı nedeniyle Danimarka yönetimini protesto etti.

Kaynak

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu