Türkiye

Deprem mi oldu, nerede? Anlık son depremler 18 Mart 2023 Kandilli, AFAD!

Türkiye Şubat ayında iki büyük depremle sarsıldı. AFAD’ın verilerine göre saat 04:17’de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7.7; saat 13.24’te Elbistan ilçesinde 7.6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. 11 ili etkileyen büyük depremlerin ardından binlerce artçı sarsıntı yaşanmaya devam ediyor. İki şiddetli deprem sonrası yoğun bir şekilde deprem mi oldu sorgulamaları da sık yapılıyor. Aşağıda bulunan linkler aracılığıyla AFAD ve Kandilli Rasathanesi son depremler listesi verilerine erişebilirsiniz.

SON DAKİKA DEPREM BİLGİLERİ

Kahramanmaraş’ta saat 08.14’te 4,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

AFAD SON DEPREMLER LİSTESİ 18 MART 2023


AFAD son depremler sayfası için tıklayın!

KANDİLLİ SON DEPREMLER LİSTESİ 18 MART 2023


Kandilli Rasathanesi son depremler sayfası için tıklayın!

ARTÇI DEPREM NEDİR?

Ana depremden sonra meydana gelen sarsıntılara artçı sarsıntı denmektedir. Artçı sarsıntılar ana depremin hissedildiği merkezde gerçekleşir ancak şiddet olarak ondan daha küçüktür. Eğer artçı sarsıntı ana depremden daha şiddetli gerçekleşirse bilinmelidir ki artçıdan önce meydana gelen deprem ana deprem değil öncü sarsıntıdır ve artçı sarsıntı adı verilen sarsıntı aslında ana depremdir.

Türkiye Fay Hattı Haritası 2023! MTA diri fay hatları hangi illerden geçiyor? AFAD Türkiye Deprem Tehlike Haritası sorgulama!

Türkiye Fay Hattı Haritası 2023! MTA diri fay hatları hangi illerden geçiyor? AFAD Türkiye Deprem Tehlike Haritası sorgulama!

 

Pools Plus Cyprus


Kaynak: NTV/CNN

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu