Ekonomi

Depremde hasar görmüştü… Binaya verilen raporla küplere bindi! “Vicdansızlar, bu bina hafif hasarlı olabilir mi?”

blank

Türkiye’yi yasa boğan Kahramanmaraş merkezli depremler sonrası bölgedeki binalarda hasar tespit çalışmaları sürerken dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı. Depremde yaşadığı bina hasar gören bir vatandaş, hasar tespit çalışmalarında binaya ‘az hasarlı’ raporu verildiğini öne sürdü.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından kentte çok sayıda yapı yıkılırken, birçok yapıda da ağır hasar meydana geldi.

s2

Show TV Ana Haber’de yer verilen bir habere göre, hasar tespit çalışmaları devam ederken, bölgeden ‘pes artık’ dedirten bir iddia ortaya atıldı. Muzaffer Çelik isimli bir vatandaşın yaşadığı hasarlı olduğu görünen binaya ‘az hasarlı’ raporu verildi.

s3

“BU BİNA HAFİF HASARLI OLABİLİR Mİ?”

Rapora itiraz eden ve şaşkına dönen depremzede Çelik, “Yetkililer geldi, bu binaya ‘hafif hasarlı’ raporu verdi. Vicdansızlar, bu bina hafif hasarlı olabilir mi? Sen çocuğunu, eşini, anneni burada bırakabilir misin?” ifadelerini kullandı.

s4

Görüntülerde ise binanın dış cephesinin duvarlarının göçtüğü ve bina içinde de göçükler ve yapısal bozulmalar olduğu görüldü.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Yarısı toprağa gömülü halde kadın cesedi bulundu!Yarısı toprağa gömülü halde kadın cesedi bulundu!
Korkutan görüntüler! 3 ev hasar gördü, 1,5 metrelik yarıklar oluştuKorkutan görüntüler! 3 ev hasar gördü, 1,5 metrelik yarıklar oluştu
Merak ediliyordu!Merak ediliyordu! “7.2 ve 7.4 büyüklüğünde” diyerek uyardı

Kaynak: NTV/MyNet/CNN

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Haberler

blank
Ekonomi

SPK’dan foreks işlemleriyle ilgili açıklama

SPK, kamuoyunda foreks olarak bilinen kaldıraçlı işlemler nedeniyle yatırımcıların mağdur edildiği yönündeki ihbar ve şikayetlerin arttığını belirterek, kaldıraçlı işlemlerin yalnızca
blank
Ekonomi

Kısmetse Olur’u terk eden Aybüke ve Tolga çiftinden açıklama! ‘Sevgilimin gururu kırılıyordu’

Kısmetse Olur yarışmasında tanışıp aşk yaşamaya başlayan Aybüke Çangal ve Tolga Kandemir çifti, sosyal medyada yaptıkları canlı yayında programdan ayrılma