Kıbrıs

“Depremin Yaralarını Gelin Birlikte Saralım” sloganıyla 2’nci İzmarit Festivali düzenlenecek

Lapta Alsancak Çamlıbel Belediyesi’nin , Lapta Alsancak Karşıyaka Balıkçılar Birliği işbirliğinde 2’nci İzmarit Festivali düzenliyor.

“Depremin Yaralarını Gelin Birlikte Saralım”sloganıyla, 19 Mart Pazar günü 10.00-17.00 saatleri arasında Lapta Balıkçı barınağında gerçekleşecek etkinlikte herhangi bir müzik eğlence programına yer verilmeyecek ve elde edilecek tüm gelir 6 Şubat’ta meydana gelen Deprem felaketinden etkilenen depremzedelere bağışlanacak…

Etkinlikle ilgili olarak Lapta Balıkçı Barınağı’nda basın toplantısı düzenlendi.

Lapta Alsancak Karşıyaka Balıkçılar Birliği Başkanı Ertunç Birinci , İzmarit Balığı Festivali’nin ilkini, 31 Mart 2019’da, Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı yararına düzenlediklerini ardından da pandemi nedeniyle ara verdiklerini anımsatarak, etkinliği bu yıl deprem felaketinden etkilenenlere katkı sağlamak amacıyla yapacaklarını kaydetti.

Etkinlikte ilk olarak konuşmalar yapılacağını söyleyen Birinci, balıkçıların yakaladığı 1 ton balığın katılımcılara ikram edileceğini, bilet satışlarından elde edilen 100 bin Türk Lira’lık gelir yanında, etkinlik günü toplanacak bağışların başbakanlık tarafından belirlenen depremzedelere yardım hesaplarına aktarılacağını kaydetti.

Lapta Alsancak Çamlıbel Belediye Başkanı Fırat Ataser de etkinliğin bu yıl ayrı bir anlam taşıdığına vurgu yaparak, zor zamanlarda toplumsal dayanışmanın ve sosyal sorumluluk projelerinin önemine dikkat çekti.

Belediye olarak her zaman bu gibi anlamlı sosyal sorumluluk projelerine katkı sağlamaya hazır olduklarını ifade eden Ataser, etkinliği düzenleyen birliğe ve katkı koyacak olan tüm sponsorlara teşekkürlerini sundu.

Ataser, tüm vatandaşları Pazar günü gerçekleşecek etkinliğe katılmaya davet etti. BRT 

Pools Plus Cyprus


Kaynak: BRTK

Pools Plus Cyprus

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stallion Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Başa dön tuşu